מתנדבי המשטרה יסיירו בהר הזיתים בטרקטורונים

בוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים מברכים על השקת יחידת הטרקטורונים של מתנדבי המשטרה שתסייר בהר הזיתים • ​יו"ר הוועד מנחם לובינסקי: "נמשיך לפעול ולוודא כי המבקרים בהר יקבלו את תחושת הביטחון המרבית"

יחידת יט"ר בהר הזיתים
יחידת יט"ר בהר הזיתים

לאור המאמצים המרובים שמשקיע הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים, התקבלה בשביעות רצון החלטתה של המשטרה להגביר את מערך הביטחון במזרח ירושלים ובפרט בהר הזיתים.

במסגרת מערך האבטחה החדש שבפיקודו של חיים שמואלי ממ"ר קדם, תבצע יחידת יט"ר ישראל (יחידת טרקטרונים) של מתנדבי משטרת ישראל סיורי בטחון בשטח הר הזיתים, על מנת להעניק את הביטחון הנדרש למבקרים בהר הזיתים. העובדה שהיחידה מורכבת ממתנדבים על טרקטורונים תאפשר למתנדבים לנוע בחופשיות בתנאי השטח בהר.

החלטה זו מגיעה לאחר פגישתם של ראשי הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים, שנפגשו עם ממ"ר קדם חיים שמואלי וגורמי משטרה נוספים, בעת ביקורם בישראל לפני מספר שבועות. באחרונה השתפר המצב הביטחוני בין היתר לאור התקנת רשת מצלמות אבטחה, תחנת משטרה, ובאחרונה אף הוחל בהקמת גדר הפרדה בחלק המזרחי של בית הקברות.

בוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים בירכו על החלטת המשטרה. יו"ר הוועד מנחם לובינסקי אמר כי "בפגישתנו לאחרונה עם גורמי המשטרה והממשלה אנו מגלים בהחלט רצון רב לשפר את המצב בהר הזיתים, ואנו שמחים שלאחר פעילות רבה להעלאת המודעות, מצליחים סוף סוף לראות פירות, אולם נמשיך לפעול ולוודא כי המבקרים בהר יקבלו את תחושת הביטחון המרבית".

הודות לפעילות הוועד צומצמו במעט האירועים הביטחוניים בהר, אולם בוועד להגנת הזיתים מדגישים כי פעילותם תימשך עד להשגת הביטחון המרבי לכל מי שחפץ לבקר בהר.

השארת תגובה