רובצים על הכורסה? הסטארט-אפ שיעזור לכם לעשות פעילות גופנית במציאות מדומה

המערכת מבוססת מציאות מדומה שמספקת ל"נוסע" חוויה מאין כמותה בעת פעילות גופנית, שבנסיבות אחרות הייתה מפרכת ומשעממת.

Icaros-VR-benefici
Icaros-VR-benefici

יש לנו כבני אדם צורך בסיסי לעסוק בפעילות, גם אם לשבת על הספה מרגיש יותר נוח. אך מה אם תוכלו לעשות פעילות איכותית ובריאה, בנוחות של הבית, וגם לשחק במשחק מחשב בו זמנית?

תכירו את "Icaros VR" (איקרוס ווי אר), הרעיון פותח ע"י זוג סטרט-אפיסטים מגרמניה בשם "ג'והנס סקהול" ו"מיכאל שכמידט", שרצו למצוא סטארט-אפ טוב, שיניב כמות משמעותית של כסף, ולכן הסתכלו לכיוון הכושר – עם טוויסט.

המערכת מבוססת מציאות מדומה שמספקת ל"נוסע" חוויה מאין כמותה בעת פעילות גופנית, שבנסיבות אחרות הייתה מפרכת ומשעממת.

הפעילות נעשית על מתקן חייזרי למראה, שפותח אפשרויות רבות לסימולציה במשקפי המציאות המדומה (אליהם מכניסים את הנייד), מנסיעה מהירה ברכב מרוץ, רכיבה על סוסים, סקי, ועוד ועוד.

הIcaos כבר נמכר והותקן ב200 חדרי ומרכזי כושר בעולם, מלונדון עד טוקיו, נדמה שהוא מצא את השוק שלו. אך המחיר הכבד העומד על 10,000 דולר שומר את המערכת לבעלי אמצעים או גופים עסקיים בלבד.

אך ישנה תקווה, המפתחים הבינו שהם עומדים על מכרה זהב, והתחילו לעבוד על גרסה ביתית, שתעלה באזור ה2,000 דולר, וככל הנראה תשוחרר בתחילת השנה האזרחית הבאה.

הרעיון מהווה השראה למפתחים אחרים שמבינים את הפוטנציאל הטמון בתחום, כגון חברה אמריקאית בשם "VirZOOM" מתחננת להפוך אופני כושר למכשירי מציאות מדומה אשר בדומה לIcaros, יאפשרו למשתמשים לרכב על סוסים וכו'. סטארט-אפ פיני מתכנן להשתמש במציאות רבודה בכדי להציג הרים, צוקים, וכו', על פני קירות טיפוס, על מנת לאפשר למשתמשים חוויה מעניינת ומבדרת בשילוב משחקים.

סקהול ושמכמידט כבר עובדים על דור חדש לחדרי כושר מקצועיים תוך כדי למידה מהטעויות של הדור הקיים.

השארת תגובה