הכנסת נפרדה מהרמטכ"ל בטקס מצומצם

ועדת החוץ וביטחון של הכנסת נפרדה מהרמטכ"ל היוצא בני גנץ, בנוכחות ארבעת חברי כנסת מתוך ששה עשר שחברים בה ■ היו"ר אלקין התנצל ואמר בהלצה, כי בתקופת הבחירות חברי הכנסת בורחים מהתקשורת ■ גנץ הודה לחברים ושיבח את הרמטכ"ל הנכנס

הרמטכ"ל היוצא והרמטכ"ל הנכנס
הרמטכ"ל היוצא והרמטכ"ל הנכנס
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הבוקר התקיים בוועדת החוץ וביטחון של הכנסת, טקס פרידה לרמטכ"ל היוצא בני גנץ. למרבה החרפה, רק ארבעה חברי כנסת הגיעו לוועדה, מתוך 16 חברי כנסת שחברים בה.

יו"ר הוועדה חבר הכנסת זאב אלקין התנצל בפני הרמטכ"ל על הנוכחות המצומצמת, ואמר בהלצה כי "בתקופת הבחירות חברי כנסת בורחים מהתקשורת".

גנץ אמר בישיבה, כי "למדינת ישראל יש הרבה מאוד אתגרים והיא צריכה לשקול כמה היא עוסקת ובמה היא עוסקת. יש לה מרחב אחד והוא ביטחון עימה מתמודדים עם אויבים ולכן יש כאן סף הכרחי שחייבים להשקיע בו במידה הנדרשת, לא בלי וויכוח ובלי דיון אבל אני חושב שהדבר הזה חייב שיתקיים". גנץ הוסיף, כי צה"ל צריך להיות תמיד בכוננות: "בכל נקודת זמן אנחנו חייבים להבטיח שצה"ל יהיה מספיק חזק כארגון צבאי ומספיק מוכן כארגון צבאי לוחם ושבכל נקודת זמן יוכל גם להשקיע בראייה עתידית ובבחינת האתגרים של מחר". אמר הרמטכ"ל.

לאחר מכן שיבח גנץ את מחליפו בתפקיד ואמר: "מחליפי יעשה עבודה טובה יחד עם סגנו ועם שאר המפקדים במטה הכללי ובצה"ל ימשיכו להוביל את צה"ל לאתגרי העתיד שהם כמובן רבים ושונים וימשיכו להשתנות ביחס למה שהכרנו בעבר. אני מקווה ומאמין שצה"ל בהקשר ערכיו לא ישתנה ובשאר הדברים שישתנה וזו ברכה".

השארת תגובה