החמאס מאיימים במלחמה: עזה בדרך לפיצוץ

על רקע הודעת אבו מאזן, כי הרשות מפסיקה לשאת בעול נטל הוצאות החשמל של עזה, מזהיר חמאס מפני פיצוץ ברצועה שעלול להביא לכאוס ומאשימים את אבו מאזן באחריות למערכה הבאה שתפתח מול ישראל

גדר המערכת סמוך לרצועת עזה. צילום: דו"צ
גדר המערכת סמוך לרצועת עזה. צילום: דו"צ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

על רקע הודעת אבו מאזן, כי הרשות מפסיקה לשאת בעול נטל הוצאות החשמל של עזה, מזהיר חמאס מפני פיצוץ ברצועה שעלול להביא לכאוס ומאשימים את אבו מאזן באחריות למערכה הבאה שתפתח מול ישראל.

על רקע משבר החשמל ברצועה ודרישת חמאס השולט בפועל בעזה, כי הרשות תתגייס על מנת לסייע בחילוצה ממצבה הפיננסי הקשה אליה נקלעה ממשלת חמאס, הציגה לפני ימים אחדים הרשות אולטימטום לחמאס ולפיו, תועבר השליטה בעזה מידיהם, לידי הרשות הפלסטינית. אלא שחמאס סרב להצעה והמצב ברצועה מידרדר מיום ליום.

היום העבירה הרשות הפלסטינית הודעה רשמית למתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף יואב מרדכי ולפיו, תפסיק לשלם בגין צריכת החשמל שישראל מספקת לעזה באופן מיידי. ישראל מספקת לרצועת עזה חשמל באמצעות עשרה קווי חשמל המייצרים 125 מגה וואט, כ-30% מאספקת החשמל הנדרשת בעזה. עלות צריכת החשמל בעזה נאמדת בכ-40 מיליון ₪ לחודש, אותם מקזזת ישראל ממסי הרשות הפלסטינית.

בחמאס מזהירים בתגובה, כי "עזה היא חבית נפץ ואבו מאזן לא יצליח להפעיל עליה לחץ נוסף מפני שהיא תתפוצץ בפניו ובכל הכיוונים".

"הגברת הלחצים על עזה תוביל לתוצאות הפוכות. לא ניכנע ללחצים של אבו מאזן והוא ייכשל". מזהירים בארגון.

השארת תגובה