בשמאל דורשים מכחלון: לא להכיר בתרומות לארגון 'חננו'

לאור הדיווח שפורסם בתקשורת ולפיו בעמותת 'חננו' המעניקה סיוע משפטי לאנשי ימין, העבירו מענקים של אלפי שקלים ל'מחבלים יהודים' המרצים עונשי מאסר בבתי הכלא, דורשים בשמאל משר האוצר שיורה למנוע מהארגון הטבת מס 'סעיף 46'

חוננו
חוננו

לאחר שפורסם בערוץ 10 כי עמותת 'חננו' המעניקה סיוע משפטי לאנשי ימין, העבירו מענקים של אלפי שקלים למחבלים יהודים המרצים עונשי מאסר עולם בבתי הכלא בישראל. שיגר נשיא ועידת מר"צ אורי זכי מכתב לשר האוצר משה כחלון בדרישה שיורה על עצירת פקודת הטבת מס הכנסה לפי סעיף 46.

במכתב שנשלח לכחלון מאשים זכי, כי "עמותת 'חננו' תמכה כלכלית בטרוריסטים ובני משפחותיהם. כשבין השאר העבירה מענקי מחיה לרוצחיו של הנער מחמד אבו חדיר, למשפחתו של הרוצח עמי פופר ואחרים".

לדבריו, "מהתחקיר עולה עוד, כי עמותת 'חננו' זוכה לפטור ממס על תרומות והכנסותיה. זהו מצב מביש הגורם לכך שמדינת ישראל תומכת כלכלית במחבלים. ראוי לציין כי עמותת חננו השיגה חיסיון על רבים מתורמיה, כך שהציבור כלל לא יכול לדעת מי הם הנהנים מפטור זה לצד העמותה. אבקש כי תפעל לביטול מיידי של הפטור לעמותה זו".

ב'חננו' השיבו לדברים, "ארגון חוננו פועל באופן מדוקדק על פי דרישות החוק. מדובר ב"פייק ניוז" נוסף מבית ערוץ 10. לא ראינו את כתבי ערוץ 10 נוברים במסמכי עמותות אשר עוינות את ישראל".

השארת תגובה