בעקבות חוב לעירייה: נשיא ביה"כ הגדול בת"א מאיים בסגירת המקום

נשיא בית הכנסת הגדול בת"א הודיע על סגירת בית הכנסת, עקב עיקול של עיריית ת"א על חשבונות הבנק וקופת בית הכנסת. בעירייה מגיבים: "בית הכנסת צריך לשלם על התקופה שקיים אירועים פרטיים וקיבל תמורתם כספים"

ויקפדיה
ויקפדיה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

סערה בת"א: שלמה פיבקו נשיא בית הכנסת הגדול בת"א  הודיע היום כי יסגור את שערי בית הכנסת.


נשיא בית הכנסת בשיחה עם 'כל הזמן' • האזינו

בהודעה שפירסם פיבקו, הוא מאשים בחריפות את העירייה: "אני נאלץ לצערי לסגור את שערי בית הכנסת הגדול. עיריית תל אביב באווירת חוק בג״ץ עיקלה לי את חשבון הבנק בדרך ברוטאלית ובריונית וכוחנית ועל כן אין מנוס אלא לעת עתה לנעול את שערי ביהכ"נ הגדול.

"בושה וחרפה שבמדינת ישראל ערב יום העצמאות עיריית תל אביב שרק היום התפרסם שגרפה לקופתה 150 מיליון שקל עבור דוחו״ת חניה בשנת 2017 מתנהגת ברגל גסה ופוגעת בכל מה שקשור לקודשי דת ומסורת, ביהכ"נ הגדול בשנים האחרונות תחת נשיאותי מהווה גשר ומפגש בין דתיים וחילונים והוא מרכז תרבות ואבן שואבת לכלל התושבים ללא הבדל בין אך אדם באשר הוא. זהו יום עצוב לעיר תל אביב יפו".

ההודעה מגיעה בעקבות עיקול של עיריית ת"א על חשבונות הבנק וקופת בית הכנסת.

בשיחה עם "כל הזמן" אומר פיבקו: "עיריית תל אביב טוענת שבית כנסת תיפקד כאולם אירועים ולא היה פעיל כבית כנסת, חסו תחת האיצטלה של בית הכנסת חברת הפקה, זה לא נכון כי בית הכנסת כחלק מהפעילות שלו גם מקיים אירועים במקום חופות ובר מצוות ועלייה לתורה וכן בריתות כי זה חלק מהפעילות ורוח המקום".

"ניסינו לנהל איתם משא ומתן במשך שנים, והלכנו בצורה מכובדת, על מנת לא לשבור את הכלים, אבל החליטה עיריית ת"א ברגל גסה לפני יום העצמאות לבוא בצורה ברוטלית ופשוט לגרוע את החשבון לנגוס בקופת בית הכנסת הממילא דלילה גם ככה למרות שידע שאין הרבה כסף, את יתרת הכסף האחרונה פשוט לקחה ".

"ואני, לא תהיה לי ברירה אין מנוס אלה לסגור את שערי בית הכנסת, כי בית הכנסת בלי חשבון בנק, ובלי כסף, מן הסתם לא יכול לתפקד".

"אני קורא לראש העיר ת"א לעשות הכל על מנת למנוע את החרפה ואת הבושה הזאת לעיר תל אביב ולבית הכנסת הגדול ולחזור בו מהחוב הזה ומעיקול שהוא גרם לבית הכנסת ואם זה ימשיך ויקרה שיעקלו את ושיבאו לכאן פקחים זה יום עצוב לעיר ת"א ולבית הכנסת הגדול."

לדבריו, בכוונתו להודיע באופן סופי על הסגירה, כבר בתפילה הבאה.

מעיריית תל אביב יפו נמסר בתגובה ל'כל הזמן': "בית הכנסת הגדול אינו צריך לשלם ארנונה אלא אך ורק על התקופה שבה קיים אירועים פרטיים וקיבל תמורתם כספים".

השארת תגובה