האקר רוסי שגרם לנזקים במיליארדי דולרים נידון ל-27 שנות מאסר בארה"ב

רומן וולרוויץ' – סלאזנאב, האקר רוסי בן 32 נידון ל27 שנים בכלא, זהו העונש החמור ביותר שקיבל האקר בארצות הברית.

unnamed
unnamed
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פשיעה ברשת, כגניבה ופריצה, הולכת וגוברת, אך החוק מגלה אוזלת יד בהרבה מקרים משום שאין די חוקים בכדי לבצע מעצרים רבים. אך לא כך המקרה עם רומן וולרוויץ' – סלאזנאב, האקר רוסי בן 32 שנידון ל27 שנים בכלא, זהו העונש החמור ביותר שקיבל האקר בארצות הברית.

מערכת המשפט של ארה"ב ניצחה ובגדול על פני עולם ההאקרים הרוסים בכך שלכדה את אחד מגדוליה. רומן, אחראי ליותר משני מליון גניבות מספרי כרטיס אשראי, שכתוצאה גרמו לאבדות של לפחות 170 מליון דולר, הנזק עשוי לעלות למליארדים לדעת ממוחים. בין קורבנותיו כ3,700 מוסדות כלכליים ו500 עסקים.

בפשטות, רומן גרם ליותר קורבנות, וגרם ליותר נזק כלכלי מאשר כל נאשם שעלה לדין בהיסטוריה של ארה"ב (!).

במרוצת השנים תמיד היה קשה ללכוד האקרים במדינות כמו רוסיה, שם להאקרים יש מרחב פעולה בטוח כל עוד הם לא פוגעים ברוסיה עצמה, הסיבה לכך היא שאין להן הסכמי הסגרה עם ארה"ב. יתרה מזאת, לעיתים אותם האקרים מגוייסים לעבוד בשירות רוסיה עצמה, כפי שנראה לא מעט לאחרונה.

במהלך עשר השנים האחרונות, השירות החשאי עקב אחריו, רומן, נזהר שלא ללכת למדינות עם הסכמי הסגרה ונשאר בצללים. אך רומן עשה טעות קריטית,  הוא לקח חופשה במלדיבים עם חברתו, כך, במבצע משותף (למרות שאין למלדיבים הסכם הסגרה עם ארה"ב), נלכד רומן בשדה התעופה והועבר לרשויות האמריקאיות, הוא נלקח במטוס פרטי לטריטוריה האמריקאית גואם, ומשם לכלא פדרלי בוושינגטון.

החוקרים מצאו במחשביו של רומן ראיות רבות לפשעיו הרבים, הם גם מצאו תמונות שלו נוהג במכוניות ספורט ונופש באתרים טרופיים, בנוסף, מצאו תמונות של מה שנראה כערמות של חפיסות דולרים.

רומן הוא בנו של וואלרי סלאזנאב, חברה פעילה בארגון "דומא" שהוא ארגון קרוב של ממשל פוטין, וואלרי, בנוסף, היא ידידה פוליטית קרובה של פוטין בעצמו. משרדה לא הגיב לפרשיה, אבל אביו המזדקן האשים את ארצות הברית ב"חטיפה".

רומן עדיין סופג האשמות מצד מדינות רבות בארצות הברית כמו נבדה וג'ורג'יה, וייתכן שגזר דינו יעלה אף יותר כתוצאה.

השארת תגובה