סוחרי כפר סבא מצטרפים למאבק השבת: "הרשתות מחסלות את העסקים"

קניון כפר סבא הירוקה
קניון כפר סבא הירוקה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מאבקי השבת שעלו לכותרות בעקבות החלטת ראש עיריית תל אביב שלא לאכוף את חוקי שעות עבודה ומנוחה ברחבי העיר, עוברים גם לעיר השקטה והשלווה כפר סבא.

קבוצת בעלי עסקים קטנים בעיר, הגישה עתירה לבית המשפט בלוד נגד העירייה ונגד בעלי רשתות מסחר גדולות בעיר הנוהגים להותיר את שעריהם פתוחים בשבתות, בטענה של הפרת חוקי העזר העירוניים. העותרים ביקשו מביהמ"ש לחייב את העירייה לאכוף את חוקי העזר במלואם ולא להעלים עין.

במהלך הדיון שנערך בביהמ"ש הוצע לצדדים להגיע להבנות ולפיהן העירייה תיצור אבחנה בין מקומות בידור ופנאי למסחר קימונאי, אלא שהעירייה סירבה להענקת תוקף שיפוטי ומחייב מצד בית המשפט להסכמות אלה. בסיום הדיון החליטה השופטת לקיים דיון נוסף בעוד שלושה חודשים.

הגב' דינה אנרייך, אחת מנשות העסקים בעיר וממובילות המאבק מאשימה, כי "בעלי רשתות המסחר הגדולות הפועלות בשבת, בחסות עיריית כפר סבא מחסלות את העסקים הקטנים בעיר. המסחר בשבתות הופך את התחרות המסחרית ללא הוגנת ויוצר חוסר שוויון הזדמנויות".

לדבריה, "לקוחות קבועים אומרים לנו שהם מצטערים אבל כבר קנו בשבת. הם ביום חופש – מסתבר שאני שומרת חוק והעירייה פחות".

לדברי רועי לחמנוביץ מנכ"ל קואליציית 'שבת שיוויון', "המסחר בשבת אינו נחלת תל אביב אלא תופעה כלל ארצית ומאבק הסוחרים בכפר סבא מהווה את אחת העדויות לכך. מדהים לשמוע כי בבית משפט במדינת ישראל מתנהל שיח שעינינו הצעה לעיריית כפר סבא לשנות את חוק העזר העירוני כך 'שיתאים' למפת הפרות החוק וחילולי השבת בעיר. הפעילות לתיקון הליקויים לא צריכה להיות בעצלתיים אלא כחרב חדה המונחת על צווארה של השבת".

השארת תגובה