תגובת משטרת ישראל: חייבים להיערך להילולה כבר בשבת

ישיבת היערכות מירון
ישיבת היערכות מירון
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בהמשך לפסיקת הרב המשטרתי, לפיה מותר לשוטרים לצאת להילולת ל"ג בעומר בעיצומו של יום השבת בצהריים, מוציאה משטרת ישראל תגובה ובה נכתב: "פסק ההלכה המקיף של הרב ברכיהו אשר ניתן לפני מספר שנים, סוקר את הנושא מן הזווית ההלכתית תוך התאמתה לאתגרי המשטרה בכל הנוגע לאבטחת אירועים המוניים בכלל, והילולת רשב"י שחלה במוצ"ש בפרט".

"בשל החשש לסכנה ופיקוח הנפש של הרבים באירוע זה, וכפועל יוצא הצורך של משטרת ישראל בשמירה על חיי אדם, שמירה על שלום הציבור ושמירה על בטחונו, עמד הרב בפסק הלכה זה על האיזון שבצדו האחד חובת המשטרה לבצע את המשימה בהצלחה וללא סיכון חיי אדם, ובצדו האחר צמצום חילול השבת ככל שניתן. נציין כי לצד ההיתרים שניתנו לכוחות הביטחון בפסק ההלכה, ציין הרב במפורש את המלצתו לדחות את אירועי ל"ג בעומר במירון ממוצ"ש ליום ראשון ברוח קריאת הרבנות הראשית לישראל בנושא ל"ג בעומר".

לגופו של עניין, משטרת ישראל, כארגון האמון על שלומו של הציבור וביטחונו, נערכת בימים אלו לקראת אבטחת הילולת הרשב"י שתחול במוצ"ש (ל"ג בעומר). במסגרת ההיערכות המבצעית ובשיתוף רבנות משטרת ישראל, נלקח בחשבון שיקול זה -של צמצום פעילות המשטרה במהלך השבת. כך לכל שוטר המשתתף במבצע תוצע לינה ואירוח מלא במהלך הסופ"ש. כך כניסת כוח משטרתי למתחם הקבר ברגל טרם צאת השבת תיעשה ע"י שוטרים שאינם יהודים, הכל בכדי לאפשר לציבור האזרחים המשתתפים בהילולת הרשב"י לחגוג בבטחה ובביטחון.

השארת תגובה