ברשות המסים מבקשים: רעיון ליישום הקלות המס של כחלון

בתחילת השבוע הכריז שר האוצר על פטור ממס על יבוא נעליים ובגדי תינוקות • רשות המסים פרסמה 'קול קורא' לציבור הרחב, בו היא מבקשת לשמוע את דעתם בשאלה כיצד ניתן לתעל במקסימום את ההכרזה, לתועלת האזרח

סמרטפון
סמרטפון

בהמשך להכרזת שר האוצר בתחילת השבוע על שורה של הקלות במס עבור אזרחי ישראל, ובהם פטור ממכס ביבוא בגדי ילדים ונעליים. כעת מבקשים ברשות המסים ללכת צעד נוסף קדימה ולשמוע מהאזרחים הערות על האופן בו ניתן יהיה לממש את ההצעה החדש באופן היעיל והחיוני ביותר.

בהודעה משותפת של האוצר ורשת המס קוראים לכל מי שיש לו עניין בביטול שיעורי המכס הללו, להעביר את הערותיו ל'מחלקה לתכנון וכלכלה' ברשות המיסים עד ליום ראשון 14.5.2017. ומבטיחים כי לאחר בחינת הערות הציבור, תעביר הרשות לשר האוצר משה כחלון את המלצות גורמי המקצוע.

מהאוצר נמסר כי הטבות המס עליהם הוכרזו השבוע, יהיו תקפות כהוראת שעה למשך שנתיים אולם במידה ויווכח כי אלו הופנו לתועלת הציבור ותגולגל לכיסם של הצרכנים, הרי שהטבות אלו יוארכו ויימשכו אף מעבר לכך.

שר האוצר אמר היום, כי ״הישראלים העובדים צריכים לדעת שאנחנו יודעים לתת ולא רק לקחת, לתגמל ולא להקשות. במסגרת ״נטו משפחה״ אנו מתקדמים עוד צעד לעבר הורדת מחירים של מוצרי ביגוד, הנעלה וסלולר שיקלו על יוקר המחייה. המשק הישראלי הוא משק חזק, יש מאחורי הכלכלה הזו אנשים חזקים, משלמי מיסים, משרתים ועובדים והיום עשינו עוד צעד לחיזוק מעמד הביניים והמשפחות העובדות במעשים, ולא דיבורים״.

השארת תגובה