הגיע זמן פיצוי: 70 מליון שקל לנפגעי אסון ורסאי

השנים שחלפו לא השכיחו את עוצמת הטרגדיה בה קיפחו את חייהם 23 בני אדם # באיחור בלתי נתפס, תאשר השבוע עיריית ירושלים את העברת חלקה בפיצויים

אסון ורסאיי
אסון ורסאיי
>> בעל עסק? לחץ כאן לבניית אתר אינטרנט בחינם!

16 שנים חלפו מאז האסון המחריד, בו קיפחו את חייהם 23 בני אדם ומאות נפצעו, כשרצפת אולם 'ורסאי' קרסה במהלך חתונה, וקברה תחתה את החוגגים. באיחור כבד, צפויה עיריית ירושלים לאשר השבוע פיצויים על סך 70 מיליוני שקלים למשפחות הנפגעים, צעד מתבקש שהתמהמה כתוצאה מחילוקי דעות והעברת אחריות בין הרשויות.

בליל ד' בסיוון תשס"א, חגגו קרן ואסף דרור את יומם הגדול באולם האירועים 'ורסאי' באזור התעשייה של שכונת תלפיות בירושלים. הלילה החגיגי הפך עד מהרה לטרגדיה בלתי נתפסת, כשבסמוך לשעה 23:00 בלילה, קרסה רצפת רחבת הריקודים, וכתוצאה מכך 23 מאורחי החתונה נפלו אל מותם וכ-380 אורחים נוספים נפצעו. המקרה נחשב לאסון הבנייה הקשה בישראל.

חוק סיוע מיוחד שחוקקה הכנסת למתן פיצויים לנפגעים ולמשפחותיהם, הוביל להקמת וועדה ציבורית שתרכז את הטיפול בנפגעים, וועדת חקירה ממלכתית שתכליתה לדון בכשלים ובאי הישנותם. אלא שמאז, חלפו השנים, והפיצויים למשפחות התמהמה. העובדה שמקור הכסף יועד להגיע ממשרדי ממשלה ומהרשות המקומית, לצד רשימת הנפגעים הארוכה, סיבכה את העניינים עוד יותר, והכסף לא הועבר.

כאמור, השבוע צפויה עיריית ירושלים לקיים את חלקה, ולאשר העברת כ-70 מיליוני שקלים לטובת הפצועים ומשפחת ההרוגים. נציגי הנפגעים מקווים כי גם משרד האוצר ימלא את חלקו, וישלים את העברת מלוא הסכום.

השארת תגובה