'קפית' מאיימים: נתבע את רבנות ירושלים על הסרת הכשרות

רבנות ירושלים הסירה כשרות משני בתי קפה: ´רולדין´ בקניון הדר ו-´קפית עמק רפאים´, השניים קיבלו היום הודעה מהרב שטרן בה הוא מודיע להם על הסרת הכשרות. בקפית מאיימים בתביעה נגד הרבנות, וברולדין הגיעו להסדר. כל הפרטים

כוס_קפה_2
כוס_קפה_2
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

רבנות ירושלים החליטה היום להסיר את את תעודת הכשרות משני בתי קפה מוכרים בעיר, לאחר שלטענת המשגיחים במקום התגלו בהם מחדלי כשרות.

רבה הראשי של ירושלים, הרב אריה שטרן, שלח היום מכתבים לבתי הקפה ובהם הוא מפרט ומנמק את מניעי הסרת הכשרות.

ל-'רולדין' שבקניון הדר, כתב הרב: "עקב כשלים חוזרים ונשנים שהתרחשו בפסח ובהתנהגותו של בעל הבית כלפי המשגיח ואף הגדיל לעשות וקרע בעצמו את תעודת הכשרות".

ל-' קפית עמק רפאים' כתב הרב: "עקב כניסת עובדים כשעתיים לפני צאת החג והתחלת העבודה בחמץ אף ללא הוצאת כלים של פסח מהמקום".

ב-'קפית' הכחישו הבוקר את הטענות ואף פירסמו: "בניגוד גמור לנאמר במכתב הרבנות, סניף קפית במושבה הגרמנית לא נפתח להכנות או לקהל לפני צאת החג.

עובד של הסניף הגיע מוקדם והחל בהעברת הכלים החמצים ממחסן החמץ לפתח המסעדה. הכנת המוצרים והשירות ללקוחות החלו לאחר יציאת החג! ההכנות אגב, מתועדת בוידאו.

לעניין הרבנות המכפישה את שמה הטוב של הרשת טרם טרחה לברר את הפרטים, רשת קפית תגיב באמצעים העומדים לרשותה בהקדם. אני חוזרים ומדגישים: הסניף כשר והנכם מוזמנים להנות בסניפנו כפי שעשיתם עד כה".

ברולדין אומרים היום ל'כל הזמן': "היתה תקלה, היא נפטרה והתעודה תשוב לרשותינו ביום ראשון הקרוב".

הרב משה אפל, מפקח הכשרות אומר בשיחה, ל'כל הזמן': רולדין הגיעו לשימוע ונתבקשו לבצע מספר תיקונים, כשאלו ייעשו הם אכן יקבלו את תעודת הכשרות בחזרה. לגבי 'קפית' מה אוסיף? שיתבעו את הרבנות…"

השארת תגובה