טראמפ ידרוש מאבו מאזן להפסיק לשלם לחמאס ולמשפחות מחבלים

טראמפ במסר לאבו מאזן: "הסתיים העידן בו על ישראל בלבד מוטלת החובה לבצע מחוות ולשלם דמי רצינות" • בצל הדיווחים על דחייה נוספת בפגישתם של השניים, מתבררים פרטים על המחלוקות המהותיות בין הצדדים

אבו מאזן
אבו מאזן

בצל הדחיות החוזרות ונשנות של הפגישה הצפויה בין יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן ונישא ארצות הברית טראמפ, מתבררים פרטים סביב המגעים המתנהלים על ציר רמאללה וושינגטון.

מתברר כי כמחווה לפלסטינים הודיעו נציגי טראמפ לנציגי אבו מאזן, כי הם מוכנים ללכת צעד נוסף לקראתם ולדרוש מישראל לחדול לחלוטין מהבנייה בהתנחלויות ולא רק באלו המבודדות כפי שדווח בהרחבה בשבועות האחרונים אודות המתווה אותו מנסה לקדם ג'ייסון גרינבלט, נציג הבית הלבן למזרח התיכון.

עוד מתברר, כי הממשל מוכן לשקול את דרישת הפלסטינים ולצרף לשיחות השלום נציגי מדינות נוספות הנחשבות ל'מתונות' וזאת לפי דרישת רמאללה.

אך בתמורה לכך עלתה הדרישה האולטימטיבית, כי אבו מאזן יחדל מהעברת הקצבאות אותן נוהגת הרשות הפלסטינית להעביר מדי חודש בחודשו לנציגי המחבלים הכלואים בישראל ולכאלו שיקיריהם נהרגו במהלך היתקלות עם כוחות צה"ל, וכן הפסקה מוחלטת של העברת כספים לעזה הנתונה לשליטת חמאס.

הדיווח שמובא בהרחבה ומדווח לראשונה בעיתון 'אל קודס', יודע לספר כי בכוונתם של ג'ארד קושנר חתנו של הנשיא טראמפ ושל שליחו למזרח התיכון גרינבלט אף להבהיר לפלסטינים כי כרגע, "הממשל איננו מזהה שעת כושר בהעברת השגרירות לירושלים".

אין ספק כי מדובר בדילמה קשה שתעמוד בפניו של אבו מאזן שיצטרך להחליט אם להמשיך ולהיות מזוהה עם חמאס כאשר לכל החלטה שתתקבל על ידו יהיו השלכות בלתי צפויות בתוך המרקם הפלסטיני העדין.

השארת תגובה