לֵהָנוֹת בָּהֶם • צפו: הראשל"צ הגר"י יוסף בברכת האילנות בגינת בית הנשיא

הראשל"צ הגר"י יוסף השתתף הבוקר במעמד ברכת האילנות בבית נשיא המדינה ראובן ריבלין • לאחר שכובד לברך, החזיר הראשל"צ את ה"כבוד" מאחר ובירך כבר • פישל רוזנפלד בתיעוד מרהיב היישר מחצר הנשיא

נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין אירח הבוקר את הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, למעמד ברכת האילנות שערך בחצר ביתו שבירושלים.

בתחילה כיבד הנשיא את הראשל"צ באמירת הברכה, אך הרב אמר כי בירך כבר ועל כן על הנשיא לברך. לאחר הסבר קצר על טעמי המצווה הנדירה המתאפשרת אחת לשנה אמרו השניים יחד את ה'יהי רצון' שלפני הברכה, ולאחריו בירך הנשיא את ברכת האילנות.

לאחר שברכו את ברכת האילנות אמר הנשיא: "בית הנשיא מתכבד לקבל גם השנה את הראשון לציון לברכת האילנות, ברכה המתייחסת גם לתורת ישראל וגם לארץ ישראל. חזרנו לארצנו מולדתנו והכנו שורש באדמתנו, והיופי והיכולת והיצירה שהאדמה נותנת לכל יושבי הארץ הזו היא מהדברים החשובים ביותר בהם אני עוסקים בהם כאן בארץ ישראל."

הרב הראשי לישראל, יצחק יוסף, הודה לנשיא ואמר: "כבוד הנשיא, אנחנו מברכים את ברכת האילנות וזה מחזק את האמונה שלנו בקדוש ברוך הוא. אדם לוקח גרעין, זרע, ושם אותו בקרקע ואחרי שלושה ימים הוא מוציא שורשים, עץ ופירות. ולכל פרי טעם אחר, ויטמין כזה ויטמין אחר, אלה מעשי הבריאה. לכן רבותי פעם בשנה כשאדם רואה אילנות מלבלבים הוא מברך עליהם ברכת האילנות."

לאחר מכן העניק הראשל"צ לנשיא המדינה למזכרת סידור 'חזון עובדיה' שהודפס על פי פסקי אבין מרן הגר"ע יוסף זצ"ל. "לאחרונה ניגשתי להתפלל בפני העמוד" סיפר הנשיא לראשל"צ – שמיהר לתקן אותו כי מדובר בסידור שונה. "אתה התפללת בנוסח אשכנז, הסידור הזה הוא בנוסח עדות המזרח", אמר.

תגובה אחת
  1. היה מאד רצוי במקום עשות התמונות
    לתת הסבר להדיוטות מהי "ברכת האילנות.

השארת תגובה