יצא בזול: רק 6 שנות מאסר לנאשם ברצח בן יוסף לבנת

בית המשפט הצבאי שומרון גזר 6 שנות מאסר על המחבל שהואשם ברצח בן יוסף לבנת בקבר יוסף. עו"ד חיים בלייכר מחוננו המלווה את המשפחה "מדובר במכה כפולה למשפחה, פעם מהמחבל ופעם שניה מבית המשפט"

בן יוסף לבנת
בן יוסף לבנת

בית המשפט הצבאי בשומרון הטיל שש שנות מאסר על נואף פאד אשר נאשם כי ירה למוות בבן יוסף לבנת לפני כשש שנים בסמוך לקבר יוסף בשכם.

נואף פאד הורשע כי בשנת במהלך חג הפסח לפני כשש שנים, ירה לעבר קבוצת מתפללים בקבר יוסף אשר בן יוסף לבנת הי"ד היה אחד מהם, עוד הורשע נואף בשיבוש הליכי משפט בכך שלאחר הירי פיזר בזירה אבנים ואסף את תרמילים אשר היו פזורים בזירה בעקבות הירי, בית המשפט זיכה מחמת הספק את נואף מעבירה של גרימת מוות בכוונה, על הכרעת הדין עלתה ביקורת קשה מצד משפחתו של בן יוסף.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מסייע למשפחה במימוש זכויותיה כנפגעי עבירה מסר לאחר גזר הדין "הכרעת הדין שזיכתה את הנאשם מרצח הינה תמוהה ואין לה כל עיגון בחומר הראיות ובמסכת העובדות שהוצגו בבית המשפט, הנאשם הודה במפורש כי ירה לעבר רכבו של הנרצח ואף הודה שפגע בו. כמו כן ברכב הנרצח נמצא קליע שתאם את מסלול הירי עליו הצביע הנאשם בהודאתו. בית המשפט מיוזמתו העלה תרחישים בלתי הגיוניים לפגיעה אפשרית של הנרצח ע"י מחבל אחר למרות שבכל החומרים עולה שהנאשם הוא היחיד אשר ירה לעבר רכב הנרצח. אנו ציפייה שבשלב הערעור יעשה צדק והמחבל יבוא על עונשו."

עו"ד בלייכר אף מתח ביקורת על התנהלות בימ"ש באשר ליחסו למשפחתו של בן יוסף "לצערנו נתקלנו באטימות ובהתעלמות של בית המשפט והשופטים ממשפחתו של הנרצח ומזכויותיהם כנפגעי עבריה לאחר הכרעת הדין. השופטים ניסו לנתק את משפחת הנרצח מהתיק וזאת למרות שגם בהכרעת הדין ברור כי המחבל לקח חלק פעיל בארוע הרצח ובשיבוש הראיות. מדובר במכה כפולה למשפחה, פעם מהמחבל ופעם שניה מהתנהלות השופטים."

תגובה אחת
  1. מדינת ישמעאל ואיך נחגוג את חג העצמאות אם יש לנו כזו מדינה

השארת תגובה