'כתם שחור' • הח"כ הערבי פרסם תמונה "נגד הכיבוש"

תמונת פרופיל שפרסם חבר הכנסת טאלב אבו עראר בעמוד הפייסבוק שלו הצליחה להקפיץ את פעילי הימין במרחבי הרשת, שזעמו על הכיתוב האנטי-ישראלי • תנועת אם תרצו: "כתם שחור על הפרלמנט הישראלי ופגיעה חמורה בציבור הישראלי"

נגד "הכיבוש". תמונת הפרופיל של חה"כ טאלב אבו עראר
נגד "הכיבוש". תמונת הפרופיל של חה"כ טאלב אבו עראר

חבר הכנסת טאלב אבו עראר מהרשימה המשותפת הצליח להקפיץ שוב את פעילי הימין במרחבי הרשת. זאת, לאחר שתמונת הפרופיל שלו בפייסבוק, אותה פרסם כבר לפני מספר חודשים, ועליה הכיתוב "מחכה שהמולדת שלי תהיה חופשיה ושהכובש הזר יסתלק ממנה", הועלתה לעמודת הפייסבוק של תנועת "אם תרצו" שהציגו למאה ושבעים אלף העוקבים שלה את תרגום הכיתוב בערבית.

בפוסט שעלה לדף התנועה ברשת החברתית נכתב, בין היתר, כי "אבו עראר מבהיר את מה שכולנו יודעים כבר מזמן: עבור הלאומנים הפלשתינים ומפלגתם בכנסת לא מדובר על יו"ש ואין בעיניהם קווים ירוקים או אחרים. עבורם, כל הקיום של מדינת ישראל הוא "כיבוש" וכל היהודים בארץ ישראל צריכים להיות מגורשים ממנה."

עם פרסום התמונה, והסאגה שנוצרה כתוצאה מכך, פנה פעיל הימין שי גליק לחבר הכנסת יצחק ועקנין העומד בראש ועדת האתיקה. בתלונה שהגיש גליק הוא קובל על כך כי חבר כנסת מכהן מפרסם אמירות אנטי-ישראליות, בעוד עמוד הפייסבוק ממומן מכספי הציבור – תקציב "קשר עם הבוחר".

השארת תגובה