התפתחות בחיפושים אחר שלושת הנעדרים: שתי גופות אותרו במימי הכנרת

אחרי שישה ימי חיפושים, מאות צלילות של עשרות צוללנים: סונאר שנגרר על ידי ספינת חיל הים איתר שתי גופות במימי הכנרת • שר הפנים דרעי הוא שפנה לשר הבטחון בבקשה להתערבות חיל הים והציוד המיוחד

חיפושים בכנרת, צילום דוברות משטרת ישראל
חיפושים בכנרת, צילום דוברות משטרת ישראל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אחרי שישה ימי צלילות וחיפושים: הסונאר של חיל הים, שהחל אתמול בסריקות, אותרו שתי גופות במים, וכעת נבדק האם מדובר בגופות הצעירים הנעדרים מאז יום רביעי בבוקר.

יו״ר ש״ס ושר הפנים אריה דרעי פנה בצאת השבת לשר הבטחון אביגדור ליברמן וביקש ממנו להתערב באופן מיידי להגברת קצב החיפושים של הנעדרים בכינרת.

בעקבות פנייתו, הורה שר הבטחון להביא למקום ספינה מיוחדת של חיל הים שתסייע בחיפושים. הספינה הובאה והחלה בחיפושים נרחבים במימי הכינרת. כמו כן, הורה שר הבטחון להביא למקום יחידת עילית של צוללנים, שיגבירו ויעצימו את מאמצי החיפוש.

שר הפנים דרעי שוחח עם משפחות הנעדרים ועידכן אותם על המהלכים לתגבור פעולות האיתור.

מידע חדש הגיע הערב למחוז הצפוני של המשטרה מאחת הספינות שיצאו לחיפוש שלושת הנעדרים בכנרת, איתמר אוחנה, נחמן איטח ולירון קראדי.

ספינת הדיג הגוררת את הסונאר שהתקין חיל הים זיהתה שני עצמים בעומק הכנרת באזור בו נעלמו שלושת הנעדרים בשבוע שעבר.

ברגעים אלה מנסים צוללנים לבדוק האם מדובר בנעדרים ואם כן ינסו למשות אותם מהמים באופן מידי. במחוז הצפוני הבהירו כי לא תמסר שום הודעה עד שתתברר זהות העצמים שאותרו לכאורה. "אם יתברר כי מדובר בנעדרים הם יועברו לזיהוי ורק לאחר מכן תצא הודעה",

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך אמר בהערכת מצב כי הנחת העבודה היא שאיתמר אוחנה, נחמן איטח מביתר עלית ולירון קראדי שנסחפו על מזרני ים ברוחות העזות, בשלושה מקרים שונים ביום רביעי – ככל הנראה אינם בחיים.

במהלך החיפושים הופעלו רחפנים ובלון תצפית של משטרת ישראל. אתמול משעות הצהריים הצטרף למאמצי האיתור צוות מחיל הים ובאמצעות סונאר הצוות מבצע סריקה תת-מימית על שטח נרחב בניסיונות האיתור.

השארת תגובה