מכירת חיסול • צפו בגלריית מכירת 'החמץ של המדינה'

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שר האוצר השר משה כחלון הסמיך היום את הרבנים הראשיים לישראל, הגאון הרב דוד לאו והגאון הרב יצחק יוסף, למכור את החמץ של מדינת ישראל בהתאם לחוק נכסי המדינה.

חמץ המדינה נמכר לחוסיין ג׳אבר, תושב אבו גוש.

בטקס שנערך הבוקר ברבנות הראשית מכרו הרבנים את החמץ של המדינה, וקיבלו מקדמה על סך 20 אלף שקלים.

חלקו הראשון של טקס נפתח בחתימת ומסירת כתב הרשאה של שר האוצר לרבנים הראשיים המעניק להם אחריות על חמץ המדינה ומסמיך את הרבנים הראשיים למכור את החמץ.

נוסח שטר ההרשאה: "בתוקף סמכותי, אני מסמיך את הרבנים הראשיים לישראל, הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו, שניהם ביחד או כל אחד לחוד, להיות מורשים לכל פעולה הקשורה למכירת חמץ לנכרי, כנהוג וכמקובל בישראל".

לאחר מכן, מכרו הרבנים הראשיים בשם המדינה את החמץ לחוסיין ג׳אבר.

על פי ההסכם, לאחר חג הפסח יעריכו שלושה שמאים את שווי החמץ של המדינה ואז יוכל ג'אבר להשלים את העסקה או לחזור בו.

הסכם המכר בעל תוקף הלכתי וחוקי ומאפשר לאזרחי ישראל לקיים בהידור את מצוות הפסח מבלי להיכשל בחשש של חמץ הנותר בבעלותם.

בסיום הטקס, בירכו הרבנים הראשיים לישראל את השר כחלון, את עובדי הרבנות הראשית, את ג'אבר חוסיין אשר קונה את חמץ מהרבנות כבר כ – 20 שנה ואיחלו לכל עם ישראל פסח כשר ושמח.

שר האוצר משה כחלון אמר כי "עם ישראל אוהב את המסורת שלו ובשבילי זו זכות גדולה לייצג את המדינה בטקס מכירת החמץ. אני שמח להשתתף בטקס היהודי החשוב הזה שנהיה כבר מסורת קבועה. שרי אוצר ורבנים ראשיים מתחלפים, אבל את ג'אבר שקונה את החמץ לא מחליפים, וטוב שכך.

אני מודה לרבנים הראשיים על הטקס הנפלא הזה ועל כל מה שהם עושים כל השנה למען עם ישראל ותורת ישראל. אני מאחל לכל עם ישראל חג פסח כשר ושמח."

מנכ"ל הרבנות הרב משה דגן התייחס למכירת החמץ דרך אתר האינטרנט של הרבנות ואמר "אני שמח שהצלחנו להנגיש את הליך מכירת החמץ דרך אתר האינטרנט ושמח לראות את ההיענות הרבה. בהזדמנות הזאת אני רוצה לאחל לכל בית ישראל חג פסח כשר ושמח".

השארת תגובה