זורק פירורים • שר האוצר 'הודיע' כי ישווקו 114 דירות זולות בבית שאן

שר האוצר משה כחלון הגיע לסיור בבית שאן שם 'הודיע' כי אחרי חג הפסח הוא 'יפרסם' מכרז לשיווק 114 דירות בית שאן • הדירות החדשות זולות מאד אפילו באופן יחסי לדירות 'יד שניה' בבית שאן

כחלון בחתימת 'הסכם גג' בבית שמש
כחלון בחתימת 'הסכם גג' בבית שמש
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שר האוצר משה כחלון סייר בבית שאן עם ראש העיר רפי בן שטרית, השר הודיע במהלך הסיור כי לאחר חג הפסח יפרסם מכרז מחיר למשתכן בשכונת האקליפטוס בבית שאן. המכרז יכלול 114 יחידות דיור מוזלות במחיר של עד 5,000 שקל למ"ר.

דירת 3 חדרים חדשה בבית שאן עולה כיום כ-670 אלף שקל, דירה בגודל זה בפרוייקט עליו הכריז שר האוצר תעלה רק 400,000 שקלים. דירת 3 חדרים מיד שנייה, עולה בבית שאן כ-430 אלף שקל.

כחלון הסביר כי המכרז ייצא בהתבסס על מענק בסך של 6.3 מיליון שקל שיעביר המשרד לטובת העמקת סבסוד הפיתוח מעבר לסבסוד הקיים למחיר למשתכן ולאזורי עדיפות.

"הזוגות הצעירים בבית שאן צריכים ליהנות מאותה הזדמנות שמקבלים הזוגות הצעירים בראשון לציון, מודיעין והרצליה – לרכוש דירה ראשונה בהנחה של עשרות אחוזים ממחיר השוק", אמר שר האוצר.

"הניסיונות של גורמים בעלי אינטרסים זרים להכפיש את התכנית לא יסיטו אותנו מלדאוג לצעירים. האחריות על דיור במחיר הוגן עבורם היא של המדינה, ולאחר עשור של משבר דיור מתמשך היא סוף סוף דואגת להם".

השארת תגובה