ערד: חסידי גור מצאו מקור פרנסה ייחודי

c0be799f-af13-4453-b4c5-0bbcf08638c1
c0be799f-af13-4453-b4c5-0bbcf08638c1

מפעל הטליתות והתפילין, משכן התכלת, יצא לאחרונה בפרויקט חדש בערד המשלב את חסידי גור, הלומדים בעיר, בשוק העבודה. במסגרת שיתוף הפעולה בין החסידות לבין משכן התכלת, עשרות חסידים מועסקים על ידי המפעל כקושרים סמוך לכולל בו הם לומדים.

מפעל משכן התכלת בבאר-שבע החל לאחרונה בשיתוף פעולה עם חסידות גור בערד שמטרתו להנגיש את התעסוקה גם למגזר החרדי. במסגרת שיתוף הפעולה, עובדים האברכים מהחסידות כ'קושרים' בדירות שנשכרו לשם מטרה זו, קרוב לכולל בו הם לומדים. תפקיד הקושר הוא לקשור את הציצית לבד הטלית. על פי ההלכה העבודה חייבת להיעשות ביד ועל ידי יהודי שומר מצוות.

כיום עובדים בערד עשרות קושרים תחת משגיח המוודא כי העבודה נעשית בהתאם להלכה. האברכים נדרשו לעבור אישור רב והסמכה בפעולות הקשירה. בחודש אחד, מספיקים האברכים להכין אלפי טליתות. ממשכן התכלת נמסר כי בקרוב הם ירחיבו את הפעילות ומתכננים להכפיל את מספר הטליתות הנשלחות לערד ובכך גם ינגישו את התעסוקה לחרדים נוספים.

שלמה אברהמי, מנכ"ל המפעל, מספר על הפרויקט החדש ואומר "פנינו לחסידות גור בערד לשם שיתוף פעולה עסקי במטרה לספק תעסוקה לעשרות אברכים הלומדים מהחסידות מצד אחד, והמצד השני לקבל מוצר איכותי וכשר המוסכם על זרמים רבים ביהדות".

"החסידים קובעים עם מנהל העבודה שלהם את שעות העבודה ומגיעים בהפסקות הלימודים, בזמן פנוי וכדומה" הסביר אברהמי. "המטרה שלנו היא לאפשר לאברכים בכולל שכר נאה בזמן הלימודים כדי לתמוך ולעזור כלכלית למשפחות החסידים בערד. לרוב לאברכים קשה למצוא עבודה המתחשבת בשעות הלימוד ולכן הפתרון שאנו מציעים מתאים לחסידים רבים, גם מבחינת השעות וגם מבחינת סוג העבודה הנוגעת למוצרי קדושה החשובים לכל יהודי".

אביב חצבני, מנהל מרחב דרום של התאחדות התעשיינים אומר כי

"אני רואה בפעילות זו שליחות ואתגר. זו פעילות שמסייעת גם לקהילה החרדית להמשיך ולהשתלב בעבודה ולשפר את איכות חייהם וגם מסייעת לתעשייה להעסיק כוח אדם צעיר, איכותי, יעיל ופורה. שני הצדדים רק יוצאים נשכרים משיתוף הפעולה הזה. אני מקווה שהפעילות של משכן התכלת תשרה דוגמא ומופת למפעלים נוספים בדרום"

השארת תגובה