'פקודת הפסח': כך יתנהל מבצע הכשרת המשטרה לחג המצות; "להביא קדושה ושמחה לשוטרים"

f503fc16-43e6-433d-9bc7-138801945b56
f503fc16-43e6-433d-9bc7-138801945b56
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בשעה שהמוני בית ישראל ישהו בביתם ביחד עם בני המשפחה סביב שולחן הסדר, רבים משוטרי משטרת ישראל יעשו את החג אל מחוץ לבתים במשימות בטחון שוטף.

במחוזות המשטרה תועלה הדריכות המבצעית במטרה לשמור על מהלכו של החג ללא כל תקלות. בפיקוד משטרת ישראל סיימו את הדיונים לגבי היערכותם של השוטרים באין ספור אירועים המתוכננים בימי חול המועד.

אולם קודם לכניסת החג מכשירים את המשטרה, ומי שאמונה על הכשרת מטבחי המשטרה והתחנות הפרוסות בכל הארץ זו רבנות משטרת ישראל. ההכנות לחג הפסח החלו לפני למעלה מחודשיים בפיקודו של רב משטרת ישראל הרב נצ"מ רמי ברכיהו שהפיץ את 'פקודת הפסח' לכלל הגורמים הרלוונטיים במשטרה.

"מדובר בגוף ענק ובו למעלה מ-30.000 שוטרים וקצינים שפרוסים בכל רחבי הארץ בעשרות תחנות משטרה ובבסיסי משמר הגבול העוסקים במגוון משימות בכל עת ובכל שעה לרבות בזמן הסדר" אומר הרב ברכיהו. "בראש ובראשונה המשימה שעומדת לעיניי כל מערך הרבנות של משטרת ישראל הוא להכשיר את כל מתקני המשטרה ולאחר מכן להביא את קדושת ושמחת החג לכלל השוטרים במשרתים במשטרה ובעיקר לאותם אלה שיעשו את החג במשימות ביטחון שוטף".

במשטרה החליטו כי מבצע ההכשרה הארצי יצא אל הפועל במדרוג בימים רביעי וחמישי ט' -י' בניסן כאשר עשרות אנשים שלמדו במסגרת ימי עיון מיוחדים על הדגשים במבצע הכשרה הייחודי למשטרה יתפרסו בכל מתקני המשטרה ברחבי הארץ ויחלו בהכשרת המטבחים.

ברבנות משטרת ישראל מושם דגש רב הכשרתם של עובדי המטבחים ומשגיחי הכשרות לקראת החג ונעשה ריענון על דגשים ייחודיים בתפקודם במטבחי הארגון.

רבני המשטרה הכינו מבעוד מועד מחסנים מיוחדים למוצרים כשרים לפסח, המחסנים אושרו בחתימת ידם של הרבנים. במטרה להקפיד ולהעמיק עוד יותר את הכשרות יעשו כל בישולי הארוחות במקומות בהם הם קיימים בכלים חד פעמיים וניתנה הנחייה להעדיף קניית כלים חדשים.

רבני המשטרה הונחו לעקוב אחר פעילותם של מכונות השתייה ולדאוג לכך שכל המכונות יוכנו לפסח ומוצרי המשקה יוחלפו באלה הכשרים לפסח עד ליום ההכשרה.

דגש נוסף ניתן על חדרי המעצר שיהיו כשרים לפסח ובמידת הצורך יסופק מזון כשר לעצורים במידה ויהיו כאלה במהלך החג.

'חנויות הנוחות בתחנות הדלק' העומדות לרשות השוטרים במשמרות הערב והלילה ובהם ניתן לשוטרים לקבל מזון. ברבנות המשטרה התייחסו להסדר הקיים ובחג הפסח הנפקת המזון תבוצע בתחנות המשטרה בלבד.

מכירת חמץ משטרת ישראל לרבות בעלי החיים המשרתים במשטרה נעשתה בשליחותו של רב המשטרה לאחר קבלת הרשאה לכך ממפכ"ל משטרת ישראל רב ניצב רוני אלשיך.

רבני המשטרה הינחו את רופאי המשטרה והסגל הרפואי לבדוק את כשרותם של תרופות הזקוקות לכך, ובמידת הצורך לדאוג לתרופות כשרות לפסח
.
כאמור, רבים מהשוטרים יעשו סדר בתחנות המשטרה ובבסיסי משמר הגבול. לאותם אלו הוכנו מבעוד מעוד עורכי סדר שיגיעו לכל מהלך החג לבסיסים השונים ויערכו את הסדר כהלכתו.  "הכוונה שרוב רובם של השוטרים שיהיו במשמרות בליל הסדר יקיימו את מצוות החג ויערכו את הסדר כהלכתו" אומר הרב ברכיהו כמו כן ליחידות השטח חולקו מנות סדר אישיות.

 

 

 

השארת תגובה