"גם המוגבלים זכאים לחוש 'בני חורין' ליום אחד"

ביקור הרב הראשי. צילום- שלומי כהן (2)
ביקור הרב הראשי. צילום- שלומי כהן (2)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ההכנות לפסח אצל הרב הראשי לישראל כוללות גם ביקור מרגש אצל ילדים עם צרכים מיוחדים.

הראשון לציון הרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף הגיע הבוקר לקבוע מזוזה ולהשתתף באפית מצות לחג הפסח במרכז 'עלה' בירושלים, המטפל באנשים וילדים עם מוגבלויות שכליות התפתחותיות ולבקר ילדים עם צרכים מיוחדים.

במהלך הסיור קיבל הרב הראשי לישראל הרב יוסף סקירה על מגוון המוגבלויות המורכבות המאפיינות את דיירי המקום, שמע על הטיפולים השיקומיים והרפואיים שניתנים לילדים, על הפעילות החינוכית המתבצעת עם הילדים וכיצד מתוך אמונה גדולה בילדים, ביכולותיהם ובזכותם ללמוד ולהתקדם על פי יכולותיו ניתן להגיע להישגים משמעותיים ולהתקדם קוגניטיבית והתפתחותית.

הסיור לרב הראשי הרב יצחק יוסף התקיים יחד עם מנכ"ל עלה ירושלים שלומית גרייבסקי, מנהלת הסיעוד הגב' ריקי פרויליך ואחראי הרכש ב'עלה' מיקי כהן, ובהשתתפות הורי הילדים והצעירים שגרים ולומדים במרכז 'עלה' בירושלים.

הרב יוסף שהשתתף בהכנת מצות יחד עם חניכי 'עלה', והתכבד בקביעת מזוזה במקום, הביע את התפעלותו מהפעולות הנעשות לטובת ילדים עם צרכים מיוחדים ואמר: "המפגש עם ילדים ודיירים עם מוגבלויות מטלטל אותך כאדם ומשאיר רושם עמוק על המחויבות שלנו כחברה לדאוג לאנשים עם מוגבלויות. אנחנו חייבים לעשות למען השונה בחברה כמו שגם מצווה אותנו התורה מספר פעמים. חג החירות הוא זמן טוב להשתחרר מכבלים ומחשבות שליליות על אנשים עם מוגבלויות. ממצרים נגאלו כולם ובוודאי שהיו בהם גם אנשים שסבלו ממוגבלויות עקב שיעבוד המצרים. בניסן נגאלו ובניסן עתידין להיגאל".

השארת תגובה