חיזבאללה: "חשפנו סוכן ישראלי"

האם ישראל הצליחה לשתול סוכן חשאי בארגון חיזבאללה? יחידת '910' נחשבת לחוד החנית של חיזבאללה ואנשיה אחראים לניסיונות להוציא פיגועים כנגד יעדים ישראלים ויהודים ברחבי העולם ■ השבוע פרסם חיזבאללה כי בכיר ביחידה נעצר בחשד ששימש במשך שנים סוכן של 'המוסד' הישראלי

חסן נסראללה. צילום: אל מנאר
חסן נסראללה. צילום: אל מנאר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ע"פ דיווח בכלי תקשורת בלבנון חיזבאללה הצליח לחשוף סוכן מוסד שעבד בתפקיד בכיר בארגון הטרור המסוכן.

על פי הדיווח, מדובר בלא אחר מאשר בכיר ב-'910' – הכינוי ליחידת המבצעים החיצוניים של הארגון, ששומרת על קשר הדוק עם כוחות 'אל קודס' האיראניים ואחראית, לטענת גורמי ביון מערביים, לפיגועי טרור ולניסיונות להוציא פיגועי טרור ברחבי העולם מאז שנות ה-80 – בעיקר נגד יעדים ישראלים ויהודים.

מי שעמד בראש היחידה המסווגת הוא עימאד מורנייה – שחוסל בדמשק ב-2010, ובחיזבאללה סבורים כי הבכיר שנעצר, סייע לישראל בחיסול, שהדהים את המערב בשל איכות המודיעין והסיכון הרב למבצעיו. הוא גם סייע, לטענת חיזבאללה, בחיסולו של ראש המערך הטכנולוגי של הארגון, חסן א לקיס, בשנה שעברה בלב בירות – והמידע החשוב שהעביר הביא לסיכול פיגועים –  כמו לדוגמא חשיפת פעיל חיזבאללה שפעל בפרו שבדרום אמריקה, שנעצר בשבוע שעבר ובביתו נמצאו חומרי נפץ.

לטענת מקורביו של נסראללה, מעצרו של החשוד בריגול לטובת ישראל מהווה פגיעה קשה במערך המודיעיני של ישראל, כחלק מהמלחמה בין הארגון למערכת הביטחון הישראלי בנוגע להשגת מקורות מידע.

יחידה '910' נחשבת לחוד החנית של חיזבאללה, ולוחמיה, שמשתייכים ברובם לעדה השיעית נבחרים בקפידה. כדי לא לעורר חשד במדינות בהן הם פועלים לוחמי העילית הללו אינם מגדלים זקן ומקיימים אורח חיים חילוני.

בישראל טרם הגיבו לפרסומים הלבנוניים.

השארת תגובה