מוסלק במכולה • נחשף: כך פעלה הרשת להברחת 150,000 סיגריות מזוייפות

פקחי רשות המסים פשטו על בתיהם ומחסניהם של שניים החשודים בניהול רשת להברחת טבק וסיגריות מזוייפות באמצעות ארגזים שהוסלקו במכולות • השניים חשודים בהעלמת מסים של מיליוני שקלים

אילוסטרציה. סיגריות מוברחות (צילום: רשות המסים)
אילוסטרציה. סיגריות מוברחות (צילום: רשות המסים)

​כחלק מחקירה מורכבת ומסועפת של יחידת החקירות מכס ומע"מ חיפה והצפון, לחשיפת רשת הברחות של סחורות עתירות מס, נעצרו שניים, הבעלים הלא רשמי של מחסן ערובה (בונדד) בצפון, ומנהל המחסן, בו על פי החשד אוחסנו הסחורות המוברחות.

כמפורט בבקשות המעצר, בחודש אפריל 2016 הוחשד משלוח שהגיע במכולה לנמל בחיפה והיה אמור להכיל, על פי ההצהרה, ארגזים של שמיכות. עקב כך נשלח המשלוח לבדיקה ידנית בה התגלה כי במכולה הוסלקו כ- 600 ארגזים המכילים כ- 150,000 סיגריות החשודות כמזויפות החייבות במיסי ייבוא של מיליוני ₪.

עקב תפיסה זו החלה חקירה במסגרתה נעצרו השבוע שניים. תושב כפר אחים, חשוד כי הוא הבעלים הלא רשמי והעומד מאחורי הקמת מחסן ערובה (מחסן המקבל רישיון מהמכס לאחסן סחורות שטרם שולם המס בעבורן) במעבר נהר הירדן הסמוך לבית שאן ותושב בית שאן, ששימש מנהל המחסן בפועל.

מחומר החקירה עולה כי החשודים יחד עם אנשים נוספים פעלו כארגון לכל דבר, שעסק בהברחות לארץ של מוצרי טבק וסחורות עתירות מס, באופן שוטף וללא הפסקה. נכון לעכשיו, בידי החוקרים מידע הקשור למספר הברחות וודאיות שבוצעו על ידי הארגון, בהן הוברחו סיגריות מזויפות לארץ.

השארת תגובה