הסתיימה פגישה רביעית בין כחלון ונתניהו: "לא מצליחים להגיע לפתרון"

ראש הממשלה ושר האוצר נועדו לפגישה רביעית בניסיון לפתור את המשבר הקואליציוני אך ללא תוצאות. גורם בקואליציה: "יש רצון טוב לסיים, אבל עדיין לא מצליחים להגיע לפתרון מוסכם"

כחלון ונתניהו
כחלון ונתניהו
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

המשבר בקואליציה נמשך: ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון נפגשו היום בפעם הרביעית לדון במשבר סביב תאגיד השידור הישראלי 'כאן', אך גם בפגישה זו לא הושגו תוצאות.

גורם בקואליציה אמר לכתבים כי "יש רצון טוב לסיים, אבל עדיין לא מצליחים להגיע לפתרון מוסכם". הצדדים קבעו להיפגש שוב, יתכן כבר הערב.

בין הצדדים התגבשו מתווי פשרה שונים, הכוללים בין היתר את מיזוג התאגיד ורשות השידור, אך הם מחייבים דחיה נוספת בתחילת שידורי התאגיד, דבר שכחלון מתנגד לו. בנוסף, ישנם בעיות חוקיות ומשפטיות שונות בפתרונות.

כזכור, אמש נפגשו השר דרעי ויו"ר האופוזיציה הרצוג, בבר מצווה לבנו של מנכ"ל משרד הנגב והגליל אריאל משעל. השר דרעי העלה תמונה שלו מסתודד עם הרצוג וכתב "‏נפגשתי כעת עם יצחק הרצוג בבר המצווה של בנו של מנכ״ל משרדי, אריאל משעל. נוכח האתגרים העומדים בפני המדינה, הרצוג ומפלגתו צריכים להצטרף לממשלה". הרצוג מצידו הגיב לדברים וכתב בתגובה לציוץ של דרעי וכתב: "אריה דרעי, בוא תצטרף לממשלה החלופית. זה המוצא הנכון לישראל".

יו"ר הקואליציה חה"כ אמר הבוקר בראיון לרדיו מורשת "מפתיע אותי שהפגישות בין נתניהו לכחלון לא הולידו כלום, הדד ליין מבחינתי זה יום ראשון עד אז חייב להמצא פתרון".

הסיבה לכך אומר בכיר בקואליציה ל'כל הזמן' משום ש"ביום שני מתכנסת המליאה לדיון פגרה להצעת חוק הבניה, אנחנו צריכים בשלב ראשון לדחות את הקמת התאגיד כדי שנוכל לדון בהמשך קימו".

כפי שאמר גם חה"כ דוד ביטן בראיון לערוץ 20 כי בפשרה שהם מציעים זה "ביטול התאגיד תמורת ביטול חוק הפיקוח על התקשורת, אבל תנאי ראשון בכל פשרה זה קודם כל דחיה של חודשים".

השארת תגובה