רה"מ הודיע: האיסור על עלייה להר הבית יימשך עד אחרי פסח; ח"כ גליק: "אעתור לבג"צ"

ראש הממשלה נתניהו הודיע הלילה כי האיסור על חברי כנסת לעלות להר הבית יימשך עד אחרי פסח, חבר מפלגתו יהודה גליק הודיע כי יעתור לבג"צ

יהודה גליק (צילום: דוברות הכנסת)
יהודה גליק (צילום: דוברות הכנסת)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לבחון את חידוש עליית חברי כנסת ושרים להר הבית אבל בכפוף למצב הבטחוני ורק אחרי תקופת חגי ניסן והרמאדן בעוד שלושה חודשים.

אמש אחר הצהריים (שני) כינס נתניהו דיון בלשכתו עם גורמי הביטחון, השר לביטחון פנים ארדן, ראש השב"כ, מפקד מחוז ירושלים וראש המל"ל ויועצו המיוחד עו"ד מולכו. גורמי הביטחון הביעו חשש מחזרת עליית פוליטיקאים להר הבית בעת הזאת לקראת החגים.
בדיון הוצגו נתונים לפיהם יש עליה של 40% בעליית יהודים מבקרים להר הבית.

אחרי התלבטויות נתניהו הכריע להשאיר את האיסור על כנו לתקופת חגי ניסן כלומר פסח, יום העצמאות, יום ירושלים שבו מציינים 50 שנה לשחרור העיר וכן במהלך חודש הרמאדן שמסתיים בסוף יוני.

בתום התקופה הזאת נתניהו מתכוון לחדש את ביקורי השרים וחברי הכנסת בכפוף למצב הביטחוני ותחת מגבלות של משטרת ישראל לתקופת מבחן. חבר הכנסת יהודה גליק הודיע הבוקר (שלישי) שיעתור לבג"ץ נגד ההחלטה לדחות בשלושה חודשים את ההכרעה.

"זה דומה לחייל שמבקש שחרור הצבא כי הוא צריך לצאת לחתונה ואומרים לו 'אין שום בעיה נשחרר אותך מיד אחרי החתונה'", הסביר גליק בראיון לגל"צ הבוקר. "ההחלטה למנוע מחברי כנסת להר הבית היא בלתי חוקית בעליל וסותרת את כל חוקי היסוד וכי שהודעתי אני אגיש את העתירה לבג"ץ".

השארת תגובה