"לא נורא, אני כבר אסדר את זה" • נהג משאית חסר בלמים

משאית שנתפסה - צילום דובורת המשטרה
משאית שנתפסה - צילום דובורת המשטרה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מהלך פעילות של משטרת ישראל בשיתוף פעולה של ניידות לבדיקת תקינות מטעם משרד התחבורה כנגד משאיות כבדות בכביש 65 בצומת הסרגל בצפון, עצרו השוטרים לבדיקה משאית שהגיעה לעמדת הבדיקה כשהיא מלווה ע"י רוכבי סיירת האופנועים הארצית של אגף התנועה, זאת לאחר שבמהלך נסיעתם במקביל למשאית שמעו רעשים חריגים של בלימות מכיוון המשאית.

בבדיקה שבוצעה למשאית נמצאו ליקויים חמורים ומסוכנים כגון דיסקית בלם סדוקה ושבורה. מיותר לציין כי בעת בלימת חירום המשאית מסוגלת לאבד מיידית את כושר הבלימה שלה, כמו כן נמצא כי ישנם נזילות שמן ממספר מוקדים מתחת למשאית אשר עלולים לסכן בעיקר את רוכבי האופנועים.

המשאית הורדה מהכביש בגרירה והנהג נקנס, מהמשטרה נמסר בתגובה כי "לא מסתפקת רק באכיפה כנגד הנהג תושב הצפון בשנות ה40 לחייו, אלא תמשיך למצות את הדין גם עם שולחיו ובעלי הרכב, ממצאי הבדיקה הועברו למשרד התחבורה ובהמשך אף יזומן קצין הבטיחות לשימוע ומעקב לתיקון הליקויים על פי החוק.

הנהג מסר בתגובה: "לא נורא אני כבר אסדר את זה" – בגלל האמירה המוכיחה כי הנהג אינו הבין לעומק את חומרת הסכנה בוצעה הסברה לנהג כחלק מתפיסה של ״מניעה מצבית״ שבה מנסים באמצעות הסברה לנהגים למנוע את הפעם הבאה העלולה לסכן את משתמשי הדרך ואת חייו של הנהג עצמו.

השארת תגובה