"מכת מדינה": כתב אישום – תקף פקיד במרפאה שהעיר לו על עקיפת תור

מעצר עצור אזיקים
מעצר עצור אזיקים

פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד שמואל ברזילי, הגישה לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד עובידה עבידייה בן 27, בגין עבירות של גרימת חבלה חמורה ותקיפת עובד ציבור, לאחר שתקף את פקיד הקבלה במרפאת קופת חולים בירושלים.

על פי כתב האישום ביום 18.3.17, סמוך לשעה 15:30, הגיעו הנאשם ואשתו אל מרפאת קופת חולים לאומית בצור באהר ונכנסו אל רופא הנשים. מטופלים אשר המתינו לרופא הנשים במרפאה, נגשו אל פקיד הקבלה והתלוננו בפניו על כך שהנאשם ואשתו נכנסו אל הרופא בטרם הגיע תורם. בשלב זה, ניגש פקיד הקבלה אל חדרו של רופא הנשים. לאחר שהתיר לו הרופא להיכנס לחדר, הוא פנה אל הנאשם והעיר לו על כך שנכנס אל הרופא בטרם הגיע תורו.

הנאשם החל לקלל את הפקיד, אשר ביקש לשוחח עמו מחוץ לחדר הרופא. בהמשך לחילופי הדברים בין השניים, ירד פקיד הקבלה עם מנהל המרפאה במדרגות. הנאשם ירד אחריהם ותקף את הפקיד בבעיטות ובאגרופים אשר פגעו בצווארו ובעינו השמאלית. הנוכחים במקום הפרידו ביניהם. בשלב זה, יצא הנאשם מן המרפאה ואילו פקיד הקבלה הורד אל מיון המרפאה שבקומה הראשונה, שם טיפלו הרופאים בשריטות בצווארו ובאדמומיות שבסמוך לעינו השמאלית . בחלוף מספר דקות שב הנאשם אל המרפאה ומשהבחין בפקיד הקבלה הכה אותו באגרוף בעינו השמאלית.

כתוצאה ממעשי הנאשם, נגרם לפקיד הקבלה שבר ברצפת ארובת העין וחתכים בפניו.

בית המשפט קיבל את בקשת הפרקליטות והורה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

כב' השופט דוד שאול גבאי ריכטר ציין בהחלטת המעצר כי "מדובר במקרה חמור ביותר, המצטרף למכת מדינה של תקיפת צוות רפואי במרפאות ובתי חולים. מדובר בתקיפה ברף גבוה הן בשל תוצאותיה והן בשל העובדה שהמשיב עזב את המרפאה לאחר התקיפה הראשונה ושב וחזר למרפאה כדי להשלים את מלאכתו…. מקוממת במיוחד העובדה שהמשיב עשה דין לעצמו שעה שכל חטאו של המתלונן היה להעיר לו על כך שככל הנראה נכנס שלא בתורו לרופא".

השארת תגובה