המפגין איבד שקית עם כסף – השוטר קיים מצוות 'השבת אבידה'

החזיר כסף למפגין
החזיר כסף למפגין
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

במהלך הפגנות הפלג הירושלמי שהתקיימו בירושלים ביום חמישי, הבחין קצין משטרה שפעל באזור כיכר השבת בשקית המוטלת בצד הדרך ובה שטרות כסף וצ'קים.

מיד עם מציאת השקית ניסה קצין המשטרה לאתר הבעלים בסביבה אך לשווא, עוד באותו הערב, עם סיום ההפגנות, בוצעו מספר נסיונות לאתר הבעלים שבתוכם יצרה המשטרה קשר עם האדם שעל שמו רשומים הצ'קים אשר הודה על כך אך טען שמפאת השבת לא יוכל להגיע לקחתה.

היום הגיעה רעייתו למשטרת מרחב ציון ונמסרה לה השקית ובה הכסף והצ'קים, האישה הודתה לשוטרים על המאמץ הרב שעשו על מנת לאתרם ולהשיב את האבידה לידיהם ואמרה "שאין זה מובן מאליו שבמהלך ההתמודדות עם ההפגנות, ממשיכה המשטרה לפעול למענו של הציבור באשר הוא".

סנ"צ דורון בנאמו, קצין אח"מ ציון שמצא את השקית אמר כי "מיד כשהבחנתי בשקית עם הכסף ניסיתי לאתר במקום את הבעלים, ומשלא אותר ומתוך הבנה שיתכן והכסף מיועד להתארגנות לשבת של משפחה עשינו את מירב המאמצים לאתרם".

"היום עם הגעת האישה למשטרה התרגשתי להשיב לידיה את כספה שאבד, לצד ההתמודדות שלנו עם המפגינים החרדים שלא אחת מגדפים ומקללים השוטרים ואף נוהגים כלפיהם באלימות אנו בראש ובראשנה פועלים למען הציבור, ואני שמח שהצלחנו גם במקרה זה לסייע למשפחה".

השארת תגובה