יו"ר להב"ה ופעיליו נעצרו בחשד לעבירות הסתה

לדברי המשטרה, הפעילים נעצרו בחשד למעורבות בפעולות אלימות וטרור ■ עו"ד איתמר בן גביר, המייצג חלק מהעצורים: "מדובר בארגון חוקי. זו בושה" ■ אמש פורסם כי בעקבות החשש שהארגון יוצא אל מחוץ לחוק, החליט היו"ר להקפיא את פעילותו בתקופה הקרובה

יוצאו מחוץ לחוק? בנצי גופשטיין עם פעילים. צילום פייסבוק
יוצאו מחוץ לחוק? בנצי גופשטיין עם פעילים. צילום פייסבוק
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בתום חקירה סמויה של ימ"ר והמפלג לפשיעה לאומנית במחוז יהודה ושומרון במשטרה, נעצרו הבוקר (שלישי) עשרה חשודים, חברים בארגון להב"ה שפועל למניעת התבוללות, בחשד לעבירות הסתה, כמו גם קריאות לביצוע פעולות אלימות וטרור על רקע גזעני. בין העצורים נמנה גם יו"ר הארגון, בנצי גופשטיין.

לדברי המשטרה, מדובר בסיומו של החלק הסמוי בחקירה "מורכבת ומסועפת" שנערכה בנוגע לפעילות הארגון, ולטענתה, החשודים שנעצרו נמצאו כקשורים על פי החשד לפעילות להב"ה.

עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את גופשטיין ועוד מספר עצורים נוספים בפרשה, מסר כי רק אתמול טען אחד משלושת העצורים בחשד להצתת בית הספר הדו-לשוני בירושלים כי השב"כ הציע לו הקלה בעונשו וכסף תמורת הפללת גופשטיין, זאת בנוסף לטענה כי עצם ההודאה בהצתה, הוצאה ממנו תחת לחץ כבד. .

"הפוליטיקאים מהשמאל לחצו, טען בן גביר, והמשטרה פועלת נגד להב"ה למרות שברור להם כי מדובר בארגון חוקי, הפועל בצורה גלויה נגד התבוללות. זו בושה למדינה".

אמש פורסם בחדשות 10, כי הפרקליטות שוקלת להעניש את ארגון להב"ה ולהוציאו אל מחוץ לחוק בישראל, ובעקבות זאת גופשטיין החליט להקפיא את פעילות הארגון ו"לרדת למחתרת" במהלך התקופה הקרובה.
גופשטיין עלה לכותרות לאחרונה במספר אירועים ובראשם, במהלך המחאה שארגן מול האולם שבו נישאו מחמוד ומורל – בני הזוג – הערבי והיהודייה בראשון לציון, חתונה שעוררה כזכור סערה ציבורית.

פרסומת

השארת תגובה