30 אלף ש"ח והדירה שלכם: מבצע לחוכרי הדירות בתל אביב

נחלת יצחק
נחלת יצחק
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ועדת הכספים של עיריית תל-אביב אישרה החלטה על פיה תוכל העירייה למכור לחוכרים את הבעלות על הדירות תמורת 30-90 אלף ש"ח לדירות שאינן צמודי קרקע, בשכונות יד אליהו ונחלת יצחק. הכוונה היא לעודד אוכלוסיות ותיקות להישאר בשכונות אלו, מועצת העיר תתבקש לאשרר את ההחלטה בעוד שבועיים.

מדובר ברעיון אותו ביצעה כבר עיריית תל-אביב בשנת 2000 והוגדר אז "מבצע בעל הבית", העירייה מכרה למאות חוכרי הדירות את הקרקע שבבעלותה, בשכונות יד אליהו ונחלת יצחק. בשנה האחרונה פנו חוכרים נוספים בבקשה לרכוש את זכויותיהם, לכאורה בכדי להצטרף לפרויקטים של 'פינוי בינוי' כשזכויותיהם מוסדרות- עיריית תל-אביב החליטה על חידוש המבצע.

העירייה תפנה ל-300 תושבים החוכרים דירות ובתים ביד אליהו ונחלת יצחק, בהצעה להעביר את זכויות הקרקע של עיריית תל אביב על שמם של החוכרים בטאבו בעלות נמוכה יחסית. חוכרי דירות שאינן צמודות קרקע ישלמו בין 30-90 אלף שקל בגין העברת הבעלות, וחוכרי בתים צמודי קרקע עד שטח של 151 מ"ר, ישלמו בין 88-212 אלף שקל.

בנוסף, יהיו החוכרים שהצטרפו למבצע פטורים מרגע חתימתם על ההסכם, מתשלומים לעירייה, כגון דמי חכירה שנתיים, דמי הסכמה, דמי טיפול ודמי חכירה עם הרחבת הנכס בבנייה עתידית. הם ירשמו בטאבו כבעלי הזכויות בקרקע, והם יהיו הבעלים הבלעדיים לגבי ההחלטות הנוגעות לנכס.

השארת תגובה