אפשר ביחד • כונני מד"א וכונני זק"א בשיתוף פעולה

שיתוף הפעולה בין ארגוני ההצלה והחירום, מדא וזקא, התרחב היום במסגרת הסכם הבנות חדש בין הארגונים • מתנדבי זקא יקבלו את קריאות החירום היישר מאפליקציית הכוננים של מגן דוד אדום

הסכם הבנות ושיתוף פעולה מבצעי בין זק״א למד״א - צילום דוברות מדא 20.3.17 (1)
הסכם הבנות ושיתוף פעולה מבצעי בין זק״א למד״א - צילום דוברות מדא 20.3.17 (1)

בעוד הסכסוך מול איחוד הצלה שובר שיאים, מציגים במד"א תשובה ניצחת לכך שאפשר לעבוד גם בשיתוף פעולה הדדי. מתנדבי זק״א שעברו את ההכשרה הנדרשת יורידו את האפליקציה של מד״א, יצטרפו לכונני התגובה המיידית הפועלים בשיתוף עם מד"א ויוזנקו לאירועי הצלת חיים ברחבי הארץ.

יו"ר זק"א, יהודה משי זהב, מסר עם פרסום הסכם ההבנות החדש כי הוא "מברך על ההחלטה לשיתוף פעולה עם מד״א ובטוח שהתוצאות יהיו מרחיקות לכת ומצילות חיים לכלל הציבור הישראלי". מנכ"ל מדא, אלי בין, ציין כי "לעבודה כתף אל כתף ולשיתוף הפעולה המבצעי עם זק"א שעוסקים בחסד של אמת ישנה חשיבות גדולה שתתרום להצלת חיים."

• "איחוד הצלה רוצים לחסל אותנו" • הקרב על מד"א בועדת הבריאות

כזכור, בדיון שהתקיים הבוקר בועדת הבריאות של הכנסת הועלו האשמות קשות בין ארגון מד"א ואיחוד הצלה. באיחוד הצלה טענו כי במדא מסרבים להעביר אליהם את קריאות החירום וכי רוב הקריאות אינם מועברים באמצעות אפליקציית הכוננים. כעת, נראה כי במדא בחרו להשיב עם שיתוף פעולה נוסף שיציל חיים.

השארת תגובה