ליברמן נגד הרצוג: "אין שום אופציה להקמת ממשלה אלטרנטיבית"

ליברמן דוחה את דבריו של הרצוג, כי תיתכן הקמת ממשלה חלופית בכנסת הנוכחית, ואומר: "ראיתי שמישהו משתשעשע בדיבורים אם אפשר להרכיב קואליציה אלטרנטיבית – אופציה כזו לא קיימת".

אביגדור ליברמן ישראל ביתנו
אביגדור ליברמן ישראל ביתנו
>> בעל עסק? לחץ כאן לבניית אתר אינטרנט בחינם!

בדרך לבחירות? שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר היום בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו, כי אין אופציה להקמת ממשלה חלופית בכנסת הנוכחית.

לדבריו, "אין שום אופציה לשום ממשלה אלטרנטיבית, ראיתי שמישהו משתשעשע בדיבורים אם אפשר להרכיב קואליציה אלטרנטיבית – אופציה כזו לא קיימת".

הוא הוסיף: "אף אחד לא רוצה בחירות, אנחנו צריכים להתנהל על פי השכל הישר. אפשר להידרדר לבחירות שלא נחוצות למדינת ישראל. אני קורא לכל חבריי בממשלה לזכור שראש הממשלה הוא אכן ראשון בין שווים. לתביעה שלו יש בסיס מתוך ההסכמים הקואליציוניים, לכן צריך פה למצוא נוסחה. במאמץ לא גדול ובהבנה שכולנו אנשים הגיוניים וצריך גם לשמור על כבודו של ראש הממשלה, אפשר למצוא פתרון – אם שואלים אותי לא יהיה משבר, נצליח למצוא פתרון יצירתי שכולם יוכלו לחיות איתו".

דבריו של ליברמן מגיעים בתגובה לדבריו של יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג, כי ניתן להקים ממשלה חלופית: "בימים האחרונים אני שוקד על בניית גוש ציוני, מרכזי, רציונלי, גדול שיחליף את נתניהו בבחירות או בתוך הכנסת הנוכחית. אני מציע לספקנים והציניקנים מבית ומחוץ להמתין ולראות. הבלתי צפוי בפוליטיקה הישראלית גדול מהצפוי.

"מתחת לפני השטח רוחשת לבה רותחת שכוללת הרבה גורמים. גם מהקואליציה וגם מהאופוזיציה. ישנם יותר משישים ואחת חברות וחברי כנסת שמאסו בנתניהו ויהיו שמחים לבנות קואליציה עם ראש ממשלה אחר בכנסת הזו", אמר בפתח ישיבת סיעת המחנה הציוני.

השארת תגובה