"איחוד הצלה רוצים לחסל אותנו" • הקרב על מד"א בועדת הבריאות

חודשיים לאחר שהמאבק בין ארגוני ההצלה ציין שיא חדש ופרץ אל רחובות העיר, הוא הגיע היום לועדת הבריאות של הכנסת • חברי הועדה ניסו לגשר בין הפערים – אך ללא הצלחה • חה"כ מקלב מקדם חקיקה למוקד אחיד

>> בעל עסק? לחץ כאן לבניית אתר אינטרנט בחינם!

עליית מדרגה בקרב בין ארגוני ההצלה: ועדת הבריאות של הכנסת התכנסה הבוקר לדון בסוגיית המחלוקת בין מגן דוד אדום ואיחוד הצלה. מאבק המתנהל מזה שנים עד כי בחודשים האחרונים הגיע לחילופי מהלומות פיזיות וחסימת אמבולנסים המפנים חולים.

במהלך הדיון, בו השתתפו נציגי איחוד הצלה ומד"א, ניסו חברי הועדה לגשר בין הפערים – אך ללא הצלחה. "המצב חמור משחשבתי", אמר חבר הכנסת נחמן שי לאחר שראה כי נסיונות חברי הועדה להעלות הצעת פשרה עלו בתוהו. לדברי חבר הועדה אורי מקלב, "יש מקום לשני הארגונים. כאשר יהיה שיתו"פ בניהם נביא לתוצאות טובות יותר. נקים מוקד אחיד לכולם עם וועדה ציבורית שתפקח על כך".

מנכ"ל איחוד הצלה, משה טייטלבום, טען כי מד"א מעלים מידע מכונני איחוד הצלה באופן מכוון, מנכ"ל מדא, אלי בין, טען מנגד בהאשמות חמורות לא פחות. "יש פה תכנית אסטרטגית שבנתה איחוד הצלה כדי לחסל את מד"א ולפגוע בתורמים שלה. מד"א זו לא כנופיה, אנחנו פועלים על פי הנחיית רשויות המדינה", אמר בין.

לדברי בין, "אסור שמידע המגיע למד"א ידלוף לגורמים אחרים. יש חיסיון. כשם שכוננים מזק"א ומעשרות ארגונים אחרים מתעדכנים על ידינו באמצעות אפליקציה סלולרית שמד"א מרכזת, כך גם על מתנדבי איחוד הצלה לפעול באמצעות האפליקציה".

מנגד, טען נשיא איחוד הצלה, אלי ביר, כי מדובר בתירוץ: "לא ייתכן שיימנע מרופא או מפרמדיק להציל חיים, רק בגלל שאלי בין וחבורתו לא מאפשרים לו לעשות את זה. עניין האפליקציה הוא אחיזת עיניים. היא לא עובדת והמידע מועבר בה באופן חלקי בלבד. מצאנו מענה לכל בעיות אבטחת המידע, משרד הבריאות אישר את הנהלים שלנו. האפליקציה היא דרך לחסל אותנו ולקחת מאיתנו את רשימת המתנדבים".

בכוונתו של חה"כ אורי מקלב לקדם בחקיקה הקמת מוקד אחיד לכלל ארגוני ההצלה, כמו שכבר קיים במדינות רבות אחרות. בחדר הועדה אמרו: "אנחנו מנסים לעשות זאת בהסכמה, אבל אם לא נצליח – נכריח אותם מכוח החוק".

3 תגובות
  1. איחוד הצלה פוגע בעבודה של מד"א, הם רוצים לקבל דיווחים,שיפעלו בהתאם להנחיות מד"א.

  2. כאחת שהתנדבה בעבר במד"א, זה דיי ברור מה המטרה של ראשי איחוד הצלה – לגנוב כספי תרומות ממד"א.

  3. נשמע מאוד בדיוני מה שהולך כאן בטח כשמדובר בהצלת חיי אדם שבא ממנעים הכי טהורים שיש. מצטערת אבל כמתנדבת במד"א זה די ברור מה המטרה של ראשי איחוד ההצלה ואני לא יכולה לכנות את זה אחרת מלבד לגנוב את כספי התרומות ממד"א. וזה מאוד מבאס..

השארת תגובה