קמפוס שטראוס מציגים בגאווה חוג חדש: מדעי המעבדה הרפואית

מעבדה רפואית. צילום פסגות יח'צ
מעבדה רפואית. צילום פסגות יח'צ

בקמפוס שטראוס, השלוחה החרדית של המכללה האקדמית "הדסה", נערכים במלוא התנופה לקראת פתיחתו בשנה הקרובה של החוג למדעי המעבדה הרפואית, המעורר גלים רבים של התעניינות, בהיותו חוג ייעודי המיועד לציבור החרדי. החוג נבחר כחלק מהתפיסה הרעיונית של 'קמפוס שטראוס' ללמד מקצוע לחיים, המאפשר פרנסה בכבוד לנשות אברכים.

מטרתו של החוג, המיועד, כאמור, לנשים, היא, להכשיר עובדות מעבדה ברמת ידע הגבוהה ביותר למעבדות קליניות, ומעבדות המחקר המדעי בתחומי הרפואה והביולוגיה.

פריצות הדרך המדעיות שנרשמו באחרונה בתחומי הביולוגיה והרפואה, מציבים בפני החוג למדעי המעבדה הרפואית אתגרים רבים. פיתוחן של טכנולוגיות חדשניות בתחומי הביולוגיה המולקולארית, שידרגו בשנים האחרונות את תכני הקורסים התיאורטיים והמעשיים בחוג למדעי המעבדה הרפואית. הצלחת החוג בהכשרת הבוגרים מרשימה מאוד, ובמשך כל 16 שנות פעילותו במכללה האקדמית "הדסה", הוכשרו מאות בוגרים שהשתלבו בעבודה במעבדות רפואיות בתחומי המחקר או האבחון הרפואי, ובתחומי מחקר במדעי החיים.

משך הלימודים הינו 3 שנים, שבמהלכן משולבת אף התמחות מעשית (סטאז' במעבדה רפואית או במעבדה מחקרית) בהיקף 320 שעות. לבוגרות יוענק תואר ראשון (B.Med.Lab.Sc.) המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה.

בקמפוס שטראוס אומרים כי "רמת ההוראה האקדמית בחוג למדעי המעבדה הרפואית, היא השדרה המשמעותית והמרכזית ביותר בחוג. מרצות החוג הינן מרצות מן השורה הראשונה בידע המדעי בתחומן, וביכולת המתודולוגית בהוראתן, עובדה שתוביל בס"ד להצלחה מרשימה של בוגרות החוג. הבוגרות מצטיידות בידע וניסיון, המאפשרים להן לעבוד במגוון רחב של מקומות עבודה, כמו: במעבדות ומכוני מחקר בתחומי הרפואה ומדעי החיים; במעבדות קליניות; במחלקות ליעוץ גנטי בבתי חולים; בתעשיות ביו רפואיות וביו טכנולוגיות; בחברות תרופות ובתעשייה הפרמצבטית".

הלימודים בחוג למדעי המעבדה הרפואית, משלבים תחומי ידע בנושאי מדעי החיים והרפואה, ומקנים ידע תיאורטי רב, המשולב עם מיומנות מקצועית ומעשית, וזאת מלבד ידע נרחב וחדשני בקורסים במדעים ביו-רפואיים. לבוגרות החוג יוענק רישיון של עובד מעבדה רפואית מוסמך מטעם משרד הבריאות.

מנכ"ל הקמפוס, הרב יעקב ירוסלבסקי מדגיש, כי מעבר למקצוענות האקדמית העדכנית ביותר, מוביל "קמפוס שטראוס" בהקפדה מקסימלית ובלתי מתפשרת על אקלים לימודים חרדי מוקפד, העונה על כל התנאים ההלכתיים, והבא לידי ביטוי גם בפיקוח על התכנים הלימודיים, וגם במעטפת הסביבתית, כל זאת בנוסף לתוכנית קבועה של לימודי יהדות המשולבים כחלק אינטגרלי ממערכת הלימודים לתואר.

השארת תגובה