חה"כ פורר רוצה לעתור לבג"צ נגד עסקת הטיעון של גטאס

באסל גטאס
באסל גטאס
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) הודיע, כי בכוונתו לבחון את האפשרות להגיש בג"צ נגד החתימה על הסדר הטיעון המקל עם ח"כ גטאס.

"לא יכול להיות שעם ראיות כל כך חותכות מוותרים על עונש חמור ומקלים עם ח"כ שנתפס 'על חם', כשהוא מבריח טלפונים ומסרים לאסירים ביטחוניים , תוך שהוא משתמש בחסינותו הפרלמנטרית  כדי לבצע את העבירות". אומר פורר

והוסיף "קשה לי להאמין שהמסר שמועבר בהסדר הטיעון המקל הזה יעמוד במבחן בג"צ, בעיקר כאשר ישנן ראיות חותכות, ברורות וקשות נגד ח"כ גטאס". דברי ח"כ פורר".

גם התנועה לאיכות השלטון פנתה מוקדם יותר השובע לפרקליט המדינה בקריאה להימנע מחתימת הסדר טיעון עם חה"כ באסל גטאס. לעמדת התנועה,  עריכת הסדר הטיעון מנוגדת לאינטרס הציבורי, המחייב כי במקרים בהם מעורב איש ציבור ימוצה עמו הדין בבית המשפט.נוכח הדברים, התנועה קוראת לפרקליט המדינה להימנע מעריכת הסדר הטיעון ולאפשר קיומו של הליך משפטי פומבי, במסגרתו יתאפשר מיצוי של חקירת מעשיו של חה"כ גטאס בהם פעל, לכאורה, תוך ניצול מעמדו הציבורי, והבאת הראיות בפני בית המשפט, ובפני הציבור כולו.

 כזכור אמש נודע כי נחתם הסדר טיעון בין הפרקליטות לחה"כ באסל גטאס (הרשימה המשותפת) בגין העברת טלפונים ניידים למחבלים בכלא קציעות. גטאס ירצה עונש של שנתיים מאסר בפועל בתמורה לכך שיפרוש במיידית מהכנסת לטובת הבא ברשימה. כבר ביום ראשון צפויים הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום.

השארת תגובה