סוריה ירתה לעבר מטוסי ישראל וצה"ל הודה: תקפנו בסוריה

מטוסים ישראלים תקפו הלילה מספר מטרות בסוריה. בתגובה ירו כוחותיו של נשיא סוריה, אסד, טילי קרקע-אוויר לעבר המטוסים • ישראל יירטה את אחד הטילים ואחר נפל בשטח ירדן

שרידי טיל שנפלד בירדן
שרידי טיל שנפלד בירדן
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בצה"ל אישרו הבוקר כי צה"ל תקף הלילה משלוח נשק שיועד לחיזבאללה, כשמטוסי ישראל עשו את דרכם חזרה, הם התגלו וטילים נורו לעברם. אחד הטילים עשה את דרכו לעבר בקעת הירדן ואזעקה הופעלה ביישובי האזור. מערכת החץ יירטה את הטיל ששרידים ממנו נפלו בשטח ישראל כמו גם בשטח ירדן.

מהודעת דובר צה"ל עולה כי לא נשקפה סכנה לטייסי הכוח או לאזרחים על הקרקע.

האזעקה הופעלה ביישובים: ארגמן, ברדלה, זובידאת, ח'לת אל פולה, חמדת, חמרה, מחולה, מכורה, מרג' נעג'ה, משכיות, עאטוף, פארעה אל ג'פתלכ, פרוש בית דג'ן, רועי, רותם, שדמות מחולה, תל א בידה, תל א-שמסיה, גיתית, ייטב, יפית, משואה ושלומציון.

קב"ט מועצה אזורית בקעת הירדן גדי כץ, אמר הבוקר, כי נערכה בדיקה ראשונית מול יישובי המועצה ולא דווח עד כה על נפגעים או נזק.

הדי הפיצוצים מיירוט הטיל הגיעו עד לאוזניהם של תושבי ירושלים שדיווחו על פיצוץ חזק שנשמע היטב בכל רחבי העיר כמו גם במבשרת ציון, חבל מודיעין ובית שמש.

ישראל לא מרבה לדווח על תקיפותיה בשטח סוריה, אלא שתגובת הסורים הפעילה את מערכות ההתראה בישראל ובצה"ל דיווחו על התקיפה ותגובת השרשרת שבאה בעקבותיה. מדובר בהצהרה רשמית ראשונה על הפעלת מערך טילי החץ באופן מבצעי.

השארת תגובה