שערורייה: מעבר חצייה בלב האזור החרדי בוטל במפתיע, ומעורר זעם

מעבר החצייה ברחוב עזרא המשמש ציר מרכזי למאות מתושבי הקהילה החרדית ברחובות ובהם ילדים העושים דרכם למוסדות החינוך בוטל ● בנוסף, מקומות החנייה ששימשו את מתפללי בית הכנסת פא"י נצבעו באדום-לבן

רחובות חצייה
רחובות חצייה

מעבר חצייה בלב האזור החרדי ברחובות שבוטל במפתיע, מעורר זעם בקרב תושבי העיר החרדים. המעבר ששימש מאות תושבים ברחוב עזרא בוטל, והתושבים חוששים מההשלכות. "מדובר בכביש מרכזי ובו עוברים מאות ילדים מדי יום, שכעת יצטרכו לחצות לא פחות מארבעה כבישים בכדי להגיע מאותה נקודה לנקודה, זה דבר מסוכן, מיותר, ובעיקר תמוה", אומר אחד מהם ל'השבוע ברחובות'.

מעבר החצייה המדובר ממוקם מזה שנים בסמוך לבית הכנסת פא"י, ולמעשה משמש מעבר בין החצי הדרומי של הריכוז החרדי בעיר לבין החצי הצפוני – בו שוכנים מרבית מוסדות החינוך והמרכזים הקהילתיים. המעבר הפך לציר מרכזי, וביטולו – מלבד חוסר הנוחות שהוא גורם והארכת הדרך – עלול להוות סכנה למאות הילדים שחוצים את הדרך. שהלא, נכון לכעת, על מנת לחצות את הכביש יש ללכת מרחק שני רמזורים, ולחצות 4 מעברי חצייה ורמזורים.

"אין לזה הגדרה אחרת חוץ מ'הזוי'", אומרת אם לילדי הת"ת המקומי. "איך לוקחים את המעבר הכי מרכזי ומבטלים אותו בלי להניד עפעף?! מישהו חשב על אותה דרך שתתארך דקות ארוכות ועל הילדים שייאלצו להיטלטל ולהסתכן בכל כך הרבה כבישים?" היא תוהה.

וזה לא השינוי התחבורתי היחיד באזור. בכביש הסמוך למעבר החצייה, היו עד כה מקומות חנייה כחול-לבן, ששימשו את מתפללי בית הכנסת פא"י, אך משום מה הם בוטלו, נצבעו בצבעי אדום לבן, והמתפללים בבית הכנסת השוקק חיים נותרו ללא אפשרות בסיסית של חנייה קרובה לבית הכנסת.

"גם אם יש סיבה מוצדקת כלשהי לביטול החנייה, המהלך לא אפקטיבי בעליל", אומר שמעון ל'כל הזמן', "את מקומות החנייה תופסים רכבי נכים, שחונים על אדום-לבן באין מפריע, כך שזה נותר מקום חנייה, אז בשביל מה ביטלו את החנייה המוסדרת?".

מעיריית רחובות נמסר ל'כל הזמן' בתגובה: מעבר החצייה בוטל לאור חוות דעת של מהנדסת התנועה. בחוות הדעת נקבע כי מעבר החצייה עלול להוות סכנה להולכי הרגל בשל קרבתו לתחנת האוטובוס הסמוכה. לאור פניות התושבים, תיבחן מחדש החלטה זו".

השארת תגובה