משרד התרבות יקים ספריה לתושבי ביתר עילית

ספריה חדשה בביתר (2)
ספריה חדשה בביתר (2)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בסיור מיוחד שערך בביתר עילית הממונה על הספריות במשרד התרבות מר בועז דאהן, כאורחו של ראש העיר מאיר רובינשטיין, סוכם על שורה של בשורות לתושבי העיר, הכוללות השקעה ופיתוח בספריות העירוניות.

בביתר קיימת כיום בגבעה א' ספריה גדולה, עם למעלה מ-30,000 ספרים, וכ-11,000 מנויים. בד בבד, בונה כיום העירייה ספריה חדשה בגבעה ב'. אלא שלצד הצורך בציוד הספריה החדשה במלאי ספרים הולם, מבקש רה"ע גם לחדש את הספריה הקיימת, הן בשיפוץ המבנה והן בהגדלת כמות הספרים.

בסיור השתתפו מלבד ראש העיר ומר בועז דאהן וצוותו, גם הרב מאיר פישמן מפקח מערך הספריות מטעם משרד התרבות, מחזיק תיק תרבות יצחק דוד כהן, רמ"ט רה"ע יהודה דייטש, מנכ"ל העיריה יהודה שפיצר, מנהל אגף התרבות יעקב טורנהיים, גזבר העיריה משה עמדי,מנהלת המתנ"ס גב' קרויזר, ויועץ משרד התרבות למגזר החרדי, במהלכו ביקרו בספריה הקיימת וכן באתר בו תוקם הספרייה החדשה.

במהלך הביקור אמר מר דהאן, כי "ניכר שהאנשים היושבים כאן, בראשם ראש העיר, רוצים ונחושים לדאוג לטובת הציבור וטובת הילדים. הצרכים כאן זהים לצרכים בערים חרדיות אחרות, היינו – יותר תרבות יותר ספריה פחות אינטרנט. כיום, כשהספרייה כבר קיימת, תפקידנו לראות כיצד למנף ולשפר אותה".

לדבריו, "כיום גם המחלקה וגם המשרד, ברוח המפקד של השרה הגב' רגב, הולכים לכיוון סיוע לכל המקומות שמשום מה לא זכו לסיוע במהלך השנים וזה כולל את כל המיעוטים. אני יכול להבטיח שהמחלקה לספריות שותפה לכל חזון שיקדם ספריה לטובת התושבים בכל צורה שהיא. בהתאם לכך, יסייע המשרד במימוש כל בקשה שתגיש העירייה לגבי הצטיידות, הכוללת את כל האבזור הפנימי של הספרייה".

רה"ע שסקר וסיכם את הדיון, הודה בחום למר בועז דאהן וליועץ המשרד למגזר החרדי הרב ישראל חשין על עזרתם הרבה לעיר בכלל, ואמר כי בינוי הספריה בגבעה ב' כבר נכנס לתוכנית העבודה 2017, ואילו השלב הבא – שיפוץ ושדרוג הספריה בגבעה א' – כולל אזור קריאה לילדים וטף באולם "גוונים" יכנס לתוכנית 2018. "זהו חלק ממהלך כולל של תנופת פיתוח במחלקת התרבות העירונית".

השארת תגובה