ליברמן נגד הליכוד: תגובתו מעידה על היסטריה

שר החוץ ליברמן תוקף את הליכוד שטען, כי מי שיצביע ל"ישראל ביתנו" יביא להקמתה של ממשלת שמאל • "הדברים מעידים על היסטריה. זה לא מתאים לליכוד, אולי ל'בית היהודי'" • ליברמן אמר כי הוא מקווה שמפלגתו תשיג מעל ל-15 מנדטים

שר החוץ ליברמן
שר החוץ ליברמן
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

יושב ראש "ישראל ביתנו", שר החוץ אביגדור ליברמן, התראיין הבוקר (א') לגל"צ ותקף את תגובת הליכוד שהשתלח בליברמן בגין מספר התבטאויות שלו.

כפי שפורסם, טען ליברמן, כי במהלך 'צוק איתן' ישראל נגררה למהלכים ולא הובילה אותם. הליכוד בתגובה: "ראש הממשלה בנימין נתניהו ניהל את מבצע 'צוק איתן' בתקיפות ובאחריות, יחד עם שר הביטחון והרמטכ"ל, ולא נגרר להצעות שונות ומשונות". באשר להתבטאות של מי שעד כה , היה חלק מתוך מפלגת ישראל ביתנו- הליכוד, כי הוא לא פוסל ישיבה בממשלה העתידית עם יו"ר מפלגת העבודה, יצחק הרצוג, נמסר מהליכוד כי "דברי ליברמן לגבי נכונותו לשבת בממשלה בראשות הרצוג מוכיחים כי הצבעה לליברמן עלולה לנייד קולות מן הימין אל השמאל ולהביא להקמתה של ממשלת שמאל".

ליברמן הדף בראיון את תגובות הליכוד לדבריו וטען כי הן מעידות על היסטריה במפלגה. "כולם מבינים שאין ממשלה עם ישראל ביתנו שהיא לא ממשלה לאומית". אמר יו"ר המפלגה.

"אופיר אקוניס, שגר בצפון תל אביב, אומר שהצבעה לליברמן שגר בנוקדים היא הצבעה לממשלת שמאל. אני חושב שהוא שם עצמו ללעג ולקלס". לגלג ליברמן.

לדבריו, הוא מאוד הופתע מתגובת הליכוד שמיהרה לתקוף אותו: "זה לא מתאים להם, זה אולי מתאים לבית היהודי שהיא מפלגה היסטרית עם אנשים היסטרים. תגובה כזאת מוזרה מצד הליכוד מראה יותר על המתח הפנימי לקראת הבחירות הפנימיות".

כאשר נשאל, האם הוא רואה עצמו מועמד לראשות הממשלה הבאה, התחמק ממתן תשובה ישירה לשאלה, אך הביע את תקוותו לקבל מעבר ל-15 מנדטים. רצוי להזכיר, כי בשום סקר שנעשה לאחרונה, ישראל ביתנו לא מתקרבת לסף הזה. הרצוי במקרה הזה, אינו המצוי.
"אנחנו באמת מקווים שנהיה מפלגה גדולה לא פחות ממפלגות אחרות ושהצמיחה תמשיך. אני לא פוסל אישית אף אחד – אין לי שום מחויבות פרסונלית אלא רק מחויבות אידאולוגית-רעיונית". הדגיש ליברמן.

השארת תגובה