הויכוח בין ישראל לפלסטינים: ממה מת השר?

למרות נתיחת גופתו של השר הפלסטיני זייאבד אבו עין שנהרג אתמול בהפגנה, נותרו חילוקי הדעות בעינן • ברשות הפלסטינית אומרים כי הוא נהרג מחבלה, בישראל אומרים כי הוא מת מהתקף לב • ישראל הבטיחה לבדוק את המקרה לעומקו

החייל לפת את הגרון. השר מת מהתקף לב
החייל לפת את הגרון. השר מת מהתקף לב
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

כזכור אתמול מת השר הפלסטיני לעניני התנחלויות זייאד אבו עין בהפגנה נגד ישראל.

עתה התעורר ויכוח בין ישראל לפלסטינים ממה מת השר? בעוד שבישראל אמרו אתמול, כי השר מת מהתקף לב, הבוקר מכריז השר הפלסטיני לעניינים אזרחיים חוסיין א-שייח, כי הרופאים הפלסטינים והירדנים שהשתתפו בנתיחה אמרו, כי אבו עין נהרג מחבלה, משאיפת גז מדמיע ומהיעדר טיפול רפואי ולא מהתקף לב.
מנגד, גורם רפואי ישראלי שבקיא בפרטי הנתיחה – שבה השתתף גם מנהל המכון לרפואה משפטית חן קוגל – חזר בשיחה עם סוכנות הידיעות רויטרס, על הטענה שהושמעה גם אתמול מצד ישראל כאמור, ולפיה השר הפלסטיני מת כתוצאה מהתקף לב.

לדבריו, אחת הסיבות האפשריות שגרמו לו ללקות בלבו, היא העובדה שהוא נתפס בצווארו על ידי חייל. "מותו נגרם בשל חסימת העורקים הכליליים לאחר שחש לחץ", אמר. עם זאת הוסיף אותו גורם כי "ישנה אפשרות שהלחץ נגרם מכיוון שנתפס בצוואר".

הבוקר, צפויה להתקיים הלוייתו של אבו עין ובישראל נערכים למהומות מצד הפלסטינים. אתמול לאחר מותו של אבו עין הכריז יו"ר השרות הפלסטינית על שלושה ימי אבל לאומי.

הבוקר, יידו עשרות פלסטינים אבנים והשליכו צמיגים בוערים לעבר עמדה צבאית למערת המכפלה בחברון.

בתוך כך, ראש הממשלה שיגר את מקורבו עו"ד יצחק מולכו שיעביר מסר לנשיא הרשות הפלסטינית, אבו- מאזן ולפיו ישראל תבדוק לעומק את נסיבות מותו של השר הפלסטיני.

השארת תגובה