ביתר עילית: לראשונה יופעלו אוטובוסים מפרקיים בעיר

בכירי עיריית ביתר עילית, יחד עם אנשי חברת קווים-עילית שזכתה במכרז התחבורה בעיר, צוותי משרד התחבורה, אנשי המינהל האזרחי ויועצים – קיימו סיור נרחב בעיר, לקראת הפעלת מכרז התחבורה החדש בעיר • הפמליה נסעה באוטובוסים מפרקיים שהובאו לבחינת התאמתם לתוואי התלול של העיר

אוטובוס מפרקי בביתר. קרדיט צילום - ביתר עילית אונליין
אוטובוס מפרקי בביתר. קרדיט צילום - ביתר עילית אונליין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

נערכים לתחילת הפעלת מכרז התחבורה החדש בביתר עילית: לקראת תחילת הפעלת מכרז התחבורה הציבורית החדש בביתר, הצפויה להתרחש בחודש חשוון תשע"ח (נובמבר 2017), נערכים בעירייה, בחברת קווים-עילית זוכת המכרז ובמשרד התחבורה, לקראת תחילת פעילותה מחדש של החברה, על פי כללי המכרז החדש.

לצורך כך, נערך בעיר סיור מקיף בראשות רה"ע מאיר רובינשטיין ובכירי העירייה, יחד עם נציגי חברת קווים-עילית, אנשי משרד התחבורה, צוותי המינהל, אגפי עיריית ביתר עילית השונים, מהנדסים, יועצים ואנשי מקצוע נוספים.

על פי תנאי המכרז, תחדש החברה את צי האוטובוסים שלה לאוטובוסים חדשים ומתקדמים, העומדים בתקנים המחמירים ביותר מבחינת נוחות נסיעה, בטיחות, שקט וזיהום אויר. בנוסף, יגדל מספר האוטובוסים באורח דרמטי, מכ-140 אוטובוסים המשמשים כיום את העיר, עד לכ-250 אוטובוסים בשיאו של מימוש המכרז, בשלביו המתקדמים.

כחלק מתנאי המרכז החדש, צריכה החברה גם להפעיל כ-50 אוטובוסים מפרקיים וכ-40 אוטובוסים חליפי אנרגיה – המבוססים על גז או חשמל. הפעלת אוטובוסים מפרקיים היא דבר מבורך, המאפשר להכניס יותר אנשים לכל אוטובוס, וכך לתת מענה משופר יותר בזמני העומס. אולם, כאשר מדובר בעיר דוגמת ביתר עילית, עם רחובות שחלקם בנויים באופן תלול, דרושה בדיקה והתאמה של ההפעלה לתוואי העיר.

לצורך כך, הובאו לעיר שלושה אוטובוסים מפרקיים שנעו בצירי העיר לאורך תוואי הקווים המתוכננים, כאשר פמליית המומחים והבכירים השתתפה בנסיעה, ובחנה מקרוב את התמודדות האוטובוסים עם תנאי השטח השונים בעיר.

בהמשך, הגיעה הפמליה לאולם העירייה, שם נערך דיון מקצועי נרחב בנושאי התחבורה בראשות רה"ע, שנתן את ההדגשים המקצועיים מבחינת העירייה ותושבי העיר, במה יש להתמקד ע"מ לעמוד ברמת השירות הגבוהה הנדרשת.

בדיון, בו השתתף גם צוות תכנית אב לתחבורה בירושלים, סוכמו דרכי הפעילות ונתנו הדגשים להכנות בתקופה הקרובה, הכוללת בעיקר פעילות אינטנסיבית לקראת תחילת ההפעלה החדשה. כך למשל, יוקמו חניוני משנה נוספים, יבוצע מיפוי מחדש של כלל התחנות בעיר, יותאמו צמתים, וכן תכנון כבישים נוספים בעיר ע"מ להקל מהעומס ברחובות הראשיים.

רה"ע סיכם את הדיון: "העובדה שאין בביתר תחנת מוניות, שהוא דבר ללא אח ורע, מגלה שהתחבורה הנוכחית נותנת מענה מצוין. צריך להמשיך להשתפר עוד, כדי לעמוד בגידול הגבוה של העיר, ולשמור את רמת השירות הגבוהה שהציבה את ביתר כמקום מספר אחת בארץ".

השארת תגובה