נלחמים בנשירה: ערב הדרכה מקצועי להורים בביתר עילית

עוד ערב חינוכי שנערך ע"י עיריית ביתר וארגון פלא יועץ, סחף אליו המונים מתושבי העיר • במוקד הערב – שורה של שאלות חינוכיות, בדגש על סוגיות משמעת • נשיא מרכז 'פלא יועץ' הרה"ג דוד לוי: "בדורנו צריך ללמוד ולרכוש את כלי הסמכות, בדורות קודמים היא הייתה מובנת מאליה"

k37a7536
k37a7536
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

נמשך המאמץ החינוכי המקיף בביתר עילית: ערב חינוכי גדול שנערך ע"י ארגון פלא יועץ, סחף אליו המונים מתושבי העיר, שביקשו לשמוע את הדרכתם של מיטב המרצים ומומחי החינוך, בהתמודדות עם אתגרי החינוך של הדור.

במוקד הערב עמדה שורה של שאלות חינוכיות, בדגש על סוגיות משמעת, בעיקר בשאלה – האם בעיית המשמעת והקושי בהטלת סמכות הן חסרות פתרון, זו שיש טוענים לגביה, כי 'זו הבעיה של הדור'.

במסגרת זאת, עסקו המרצים בדרכים להגברת המודעות לחשיבות נושא הסמכות ההורית, ובכלים להשגתה ו/או השבתה. הערב נעשה בהנחייתו של הרב יעקב פלדמן, מנהל אגף הדרכה ופיתוח ב'פלא יועץ'.

את האירוע פתח ראש העיר מאיר רובינשטיין שלקח חלק. בדבריו, הודה ראש העיר למרכז 'פלא יועץ' על פתיחת מערך הסדנאות, אשר ייתן מענה לדרישה ההולכת וגוברת של הציבור, להנגשת כלי החינוך הנדרשים לכל הורה והורה.

לדבריו, "ההדרכה להורים היא נדבך חשוב במערך הטיפול בנוער, ולצד ההשקעה האדירה במערך הטיפול בנוער מתמודד, אנו פועלים בכל הדרכים כבר בשלבים המוקדמים, כדי למנוע בעיות חינוכיות עוד בהתחלה".

נשיא מרכז 'פלא יועץ' הרה"ג ר' דוד לוי, שדיבר בכנס, עמד בהרחבה בדבריו על הצורך המתעורר בדורנו ללמוד ולרכוש את כלי הסמכות. "בדורות קודמים הסמכות הייתה מובנת מאליה, היום זה התערער. הסמכות לא מובנית מאליה. ויש כלים שראוי ללמוד ולרכוש כדי לטפל ולחנך נכון".

הרב יחיאל יעקובזון יו"ר מכון 'ידידיה', התמקד גם בנושא הזה, תוך חידוד העובדה ששורש הסמכות תלויה במשמעת העצמית שאותה איבדנו אנו ההורים בעצמנו. נואם נוסף בערב היה הרב ישראל מרדכי וידיסלבסקי, שפירט בפני הציבור את כללי הסמכות, ואת הנושאים שאותם ילמדו בסדנאות ההמשך.

מדובר, ראוי לציין, בחלק מסדרה ארוכה ומערך הדרכה מקיף לציבור, אותו סקר הרב מנחם שיינברגר מנכ"ל 'פלא יועץ', שהרחיב אודות הסדנאות שייפתחו בשבועות הקרובים בתוך הקהילות, בסבסוד כמעט מלא מהעירייה. זאת לדבריו, תודות לראש העיר שהכריז על נושא הנוער כנושא החשוב ביותר על סדר יומה של העירייה.

את הערב סיכם הרב שמעון רכטשפר רכז הפרויקט, שמסר את תודתו למנהל הפרויקט הרב חיים גרינוולד, ליהודה דייטש עוזר בכיר לראש העיר, ולמנהל אגף החינוך הרב יהודה קורנבליט שהיה מיוזמי הפרויקט.

השארת תגובה