מפרה את ההסכם: טורקיה תארח בשטחה כנס את פעילי החמאס

תפר את ההסכם? לפי דיווחים, בשבת הקרובה תארח טורקיה בשטחה, כנס של פעילי חמאס. בהסכם "נירמול היחסים" עם ישראל, התחייבה טורקיה שלא תאפשר פעילות של ארגון הטרור בשטחה

נתניהו ברומא על הסכם טורקיה (צילום: עמוס בן גרשום לע"מ)
נתניהו ברומא על הסכם טורקיה (צילום: עמוס בן גרשום לע"מ)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

במסגרת הסכם הפיוס שנחתם בין ישראל לטורקיה לפני קרוב לשנה, התחייבו הטורקים בהתאם לבקשת ישראל, לאסור פעילות אנטי ישראלית של ארגון חמאס בשטחה.

מתברר כי טורקיה שממשיכה לתקוף ולבקר את מדיניותה של ישראל למרות הסכם הפיוס ויישור ההדורים עמה, מבקשת ללכת צעד נוסף בבוטות ולהתעלם במקביל גם מהתחייבותה המפורשת בהסכם, "לפעול למניעת פעילות אנטי ישראלית של ארגון הטרור חמאס בשטחה".

לפי דיווח שמפרסם הזרוע הצבאית של ארגון החמאס "עז א-דין אל-קאסם", תיערך בשבת הקרובה בטורקיה, כינוס פעילים מהעבר ומן ההווה של הארגון, כאשר לדברי אחד המארגנים, מדובר באירוע שנועד לחדש את הנאמנות לנתיב השחרור ולבירתה הנצחית של פלסטין, ירושלים.

לפי הדיווח שנחשף ב"וואלה", במסגרת הסכם הפיוס עם ישראל התחייבה טורקיה להגביל את פעילות הטרור של חמאס מתחומה. לפי ההסכם, הארגון הפלסטיני יוכל להמשיך לפעול על אדמתה, אך ייאסר על פעיליו לארגן פעולות טרור נגד ישראל משטח טורקיה. האירוע זכה, בין היתר, לביקורת רבה מצד הרשות הפלסטינית ואש"ף, בגין מה שתואר כניסיון לחתור תחת סמכותו של אש"ף כנציג הלגיטימי היחיד של העם הפלסטיני.

השארת תגובה