"כשמדובר בחיים אין חרדים ואין חילונים": תושבי ביתר הפגינו בעוקף חוסאן

תושבי ביתר עילית והיישובים הסמוכים יצאו הערב להפגנת ענק על ציר עוקף חוסאן, במחאה על גל ידויי האבנים המתמשך. ראש העיר, חברי המועצה וח"כ רועי פולקמן לקחו אף חלק במחאה והגיעו להפגין

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אחרי שבועות ארוכים של גל ידויי אבנים על כביש עוקף חוסאן, הציר המוביל לביתר עילית ולישובי המזלג, והמחאה שהתפתחה בשבועיים האחרונים, הערב יצאו תושבי ביתר עילית וצור הדסה להפגנת ענק. התושבים התייצבו בשיירת מכוניות גדולה בכביש עוקף חוסאן ליד גוש עציון.

ההפגנה התקיימה ביוזמת מטה המאבק המשותף לישובי האזור, אליו הצטרף בעקבות הלחץ התקשורתי ראש העיר מאיר רובינשטיין, כמו כן גם סגני ראש העיר וחברי המועצה, למחאה הגיע גם תושב האזור ח"כ רועי פולקמן יו"ר סיעת כולנו, ששמע מהתושבים על המאבק הארוך והקריאות החוזרות ונשנות לראש העיר במטרה לרתום אותו ואת חברי המועצה למאבק.

 

ידויי האבנים על הציר התחזקו בשנה האחרונה, כאשר בשבועות האחרונים מצוקת התושבים החריפה ואבנים נזרקים על הציר השכם והערב, בשבועות האחרונים נפגעו עשרות רכבים. לדברי וועד הפעולה שהקימו התושבים, "מזה כחודש לא היה יום אחד בו לא אירעו מקרים של ידויי אבנים על הכביש".

יו"ר היישוב צור הדסה, שלומי מגנזי: "עד שלא יימצא פתרון קבע לטרור המתרחש בציר עוקף חוסאן לא ייפסק המאבק. אין הגיון בבנייה מואצת של מאות יחידות דיור בצור הדסה מחד, והזנחה ביטחונית פושעת מאידך".

יו"ר סיעת 'כולנו', חבר הכנסת רועי פולקמן שהפגין עם התושבים, אומר בשיחה עם 'כל הזמן': "כתושב האזור וכמי שמשתמש בציר אני מודע לחשש של התושבים בשל הפגיעות החוזרות ונשנות". לדבריו, "הצבא עושה הרבה כדי לצמצם את האירועים אך יש לפעול גם לשיפור תחושת הביטחון באמצעות התקנת מצלמות, גדרות ואמצעי ביטחון גלויים".

פולקמן מוסיף, "בעת הקרובה אנו מתכננים לפעול בשורה של צעדים מול הגורמים הרלוונטיים, לא נתן שיהיו עוד פגיעות בנפש. לא ארפה מהלחץ עד שיסתיים המטווח מסכן החיים שמתחולל פה על הציר", פולקמן מבקש להוסיף, "גם שר הביטחון ליברמן משתמש בציר הזה".

תושבים שבאו להפגין הרימו גבה כשראו אותך מתערבב עם המפגינים החרדים, מה גורם לך להגיע לכאן?

"באתי להביע סולידריות עם התושבים. כשמדובר בסיכון חיים של אזרחים אין חרדים ואין חילוניים".

 

צילום: בנימין שופאק – 'כל הזמן'

השארת תגובה