לרגל יום המשפחה: אלו שמות המשפחה הנפוצים ביותר בישראל

שלט - דלת בית
שלט - דלת בית

לרגל 'יום המשפחה' מפרסמת היום (שלישי) הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את שמות המשפחה הנפוצים ביותר לשנת 2016. לפי הנתונים שפורסמו, שם המשפחה הנפוץ ביותר בארץ הוא כהן, השם השני הוא לוי, לאחריו: מזרחי, פרץ, ביטון, דהן, אברהם, פרידמן, אגבאריה, אזולאי, מלכה, כץ ויוסף.

מהנתונים עולה כי 2.6% מהציבור היהודי נקראים בשם כהן – כלומר, אחד מכל 40 יהודים נקרא כהן. ו1.5% נקרא לוי – אחד מכל 25 יהודים בעל אחד משני השמות: כהן או לוי.

75% מהנשים הנשואות ו-10% מהגברים הנשואים שינו את שם משפחתם. בקרב היהודים 80% מהנשים שינו את שמן, לעומת 12% בקרב הגברים.

ביישובים החרדיים אלעד, מודיעין עילית וביתר עילית נמצאו האחוזים הקטנים ביותר (3,4,5 בהתאמה) של נשים נשואות שלא שינו את שם משפחתן.

לעומת זאת, בבת ים – קרוב לשליש מהנשים לא שינו את שם משפחתן ובערים ערד, נתניה, חיפה, כרמיאל, תל אביב-יפו, אילת, באר שבע ונתניה קרוב לרבע מהנשים הנשואות לא שינו את שם משפחתן.

2.3% מאוכלוסיית ישראל נושאים שני שמות משפחה. תופעה זו נפוצה יותר בקרב נשים: 3.7% מכלל הנשים, ו-5.8% מקרב הנשים הנשואות.

לעומת זאת, ל-0.7% מהגברים הנשואים היו שני שמות משפחה. 6.8% מהנשים היהודיות נשאו שני שמות משפחה, לעומת 0.8% מהגברים היהודים.

שם המשפחה הנבחר ביותר בקרב גברים יהודים שהחליפו את שם משפחתם הינו חן. השם חן נבחר במקום שמות המשפחה: חסן, חסאן, אוחנה, חיון, אוחיון, חנוכה, חמו, חחיאשוילי, חלפון, חונדיאשוילי אוחנונה.

שמות משפחה נוספים שבחרו גברים ששינו את שם משפחתם היו: מור, טל, אביטל, אלימלך, מיכאלי, שושן, בר, שחר, גולן ושגב.

שמות המשפחה הנפוצים שאותם משנים הם: מזרחי, לוי, חסן, כהן, עמר, אבוטבול, אביטול, ביטון, שורץ, חדד וסבח. רוב הגברים ששינו את שם המשפחה מזרחי בחרו בשמות: מור, שחר, מזור, קדם, גולן, הראל, רז, מאור וקדמי.

אלה ששינו את שם המשפחה לוי בחרו בשמות: הלוי, לביא, לוין, לב.

השארת תגובה