מס הכנסה הטיל קנס של מיליונים, בית המשפט ביטל את ההחלטה

ביקורת מס הכנסה שנערכה במסעדת 'סימה' בירושלים לפני מספר שנים, הואשמו בעלי המסעדה על ידי פקידי רשות המיסים בהעלמת הכנסות בסך מיליוני שקלים – בעלי העסק ערערו לביהמ"ש שקיבל את הטענות לטעות בתחשיב הרשות

Impots
Impots

בביקורת 'מס הכנסה' שנערכה במסעדת 'סימה' בירושלים לפני מספר שנים הואשמו בעלי המסעדה על ידי פקידי רשות המיסים בהעלמת הכנסות בסך מיליוני שקלים.

הרשות טענה, כי מעיון בספרי החשבונות נמצא חוסר התאמה בין שלל אינדיקציות שלא זכו לכל הסבר מניח את הדעת על ידי הבעלים, לפיכך השית פקיד השומה מחוז ירושלים על בעלי המסעדה שומות גבוהות וקנס כספי גבוה.

אלא שבעלי המסעדה שהכחישו את ההאשמות וטענו לבדיקה לא מקצועית של הרשות, ערערו לבית המשפט שם הציגו בפני השופט חוות דעת של כלכלן שעבר גם הוא על כלל הספרים והנתונים, ערך את התחשיבים הנדרשים והוכיח כי בבדיקות מטעם הרשות אכן נפלו פגמים ואי דיוקים.

לפי הדיווח ב'כלכליסט', קבע השופט כי "יש מגוון נתונים התומכים בגישת המערערת, ובין היתר העובדה שספריה לא נפסלו ולא התגלו אצלה הפרשי הון לא מוסברים". מאידך ציין השופט, כי הוא אינו סבור שרשות המסים פעלה בשרירות לב וכי ממצאי התחשיב כעקרון כן הצדיקו את פעולותיה, הבעיה היא שהתחשיב עצמו עורר לדעתו "שורה של קשיים" אותן מנה בהמשך.

לבסוף קבע השופט, כי אף שיכול היה להורות על תיקון השומה, אך לנוכח חוות הדעת שהגישה המערערת, התומכת בדיווחיה, הוא מעדיף לבטל את השומות החדשות ואת הקנס שהוטל עליה. המערערת זכתה גם בהוצאות משפט ושכ"ט בסכום של 15,000 שקל.