ט"ו בשבט של טרור: ניסיון הצתה של יער, צעדות ופרובוקציה של ערבים בהר חברון

האלימות והפרובוקציות כלפי הישובים בהר חברון עלו מדרגה: ביממה האחרונה ניסו ערבים להצית מטעים ויער בסמוך ליישובים בית חגי ומעון.

לפנות בוקר ניסו מחבלים ערבים להצית יער ומטע דובדבנים השייך למושב השיתופי מעון. מאוחר יותר, צעדו כמאה מתפרעים ערבים נושאי דגלי אש"ף בקריאות 'בדם ואש נפדה את פלשתין' כשהם לבושים חליפות עם הדפס של תנועת הBDS. כאשר המתפרעים הגיעו לשביל הביטחון של היישוב מעון הם עצרו כדי לטעת עצי זית בשטח השייך ליישוב.

במקביל הגיעו היום עשרות אנרכיסטים וערבים לנטיעות על גדר היישוב כרמל, בסמוך לאום אל חיר, מאחז ערבי לא חוקי שנהרס מספר פעמים על ידי הצבא ושב ונבנה בעידוד ארגוני השמאל. האירועים הללו התרחשו לאחר שלאורך כל השבוע האחרון קיימו ערבים שתילות עצים סמוך ליישובים נוספים בהר חברון על אדמות סקר ואדמות מדינה.

יוחאי דמרי ראש מועצת הר חברון: "מכונת ההרס וההסתה של פעילי השמאל בשיתוף פעולה עם הרשות הפלשתינית ממשיכה לאתגר את הדו קיום העידן שקיים באזור . כל מטרתם היא לייצר פרובוקציה שתשחיר את פינהם של המתיישבים. אני שב וקרוא לרשויות החוק לשלוף את המסיתים ולהרחיק אותם מהאזור בדיוק כפי שנוהג הצבא עם פעילים יהודים."

השארת תגובה