"ארגוני הנשים רוצים שנתיר להם כל מיני דברים. רבותי, לא לפחד!"

בשיעור המרכזי בכנס הפתיחה של כנס הדיינים פנה הראשון לציון הגר"י יוסף לדיינים ואמר "בוודאי אנחנו מקיימים בעצמנו 'לא תגורו מפני איש'. אם יש ארגוני נשים שרוצים מאיתנו דברים, שכל דבר אנחנו נתיר להן – רבותי: לא לפחד!… לא תגורו מפני איש".

הראשון לציון הגר"י יוסף
הראשון לציון הגר"י יוסף
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בכנס הדיינים שנערך השבוע (ראשון)במלון כינר, קרא מרן הראשון לציון שלא לפחד מארגוני הנשים "ארגוני הנשים רוצים שנתיר להם כל מיני דברים. רבותי, לא לפחד! לא תגורו מפני איש, תהיו חזקים"

במהלך דבריו התייחס הראשל"צ למתקפה של ח"כ אלעזר שטרן מיש עתיד ואמר: "קיימתי את זה בעצמי כשאחד בכנסת – גזען – חירף וגידף אותי. הראו את זה בטלוויזיה. אני אקבל שכר בעולם הבא על כך שביישו אותי".

"אני הרגשתי את זה על עצמי לפני כמה שבועות, כאשר התבזיתי קבל עם ועולם. התקשרו אלי מניו-יורק, מלונדון, הזדעזעו איך ישבו בכנסת, איזה אחד גזען ישב וחירף וגידף. אמרתי שאני מקיים בעצמי לא תגורו מפני איש".
עוד הוסיף מרן הראשון לציון : "הם בכנסת ילמדו אותנו מה זה כוחא דהיתרא אלה שלא שומרים תורה ומצוות, …הם יגידו לי? עשו אותי בית שמאי, מחמיר, כאילו לא הולך בדרך של אבא שלו (מרן הראשון לציון הרב עובדיה יוסף זצ"ל).

בהתייחס לבקורת על בתי הדין מצד גורמים ליברליים וארגוני הנשים השונים אמר הראש״ל כי דייני ישראל צריכים לפסוק הן בדיני אבן העזר והן בדיני חושן משפט והדגיש כי חייבים לפסוק ב"כוחא דהיתרא" אבל לא כמו שמפרשים בחוץ ש"הכול מותרין לך". כל דיין חייב לפסוק לפי ההלכה הכתובה והמסורה בלי לסטות ימין ושמאל.

במהלך דבריו קרא מרן הראשון לציון שלא לפחד מארגוני הנשים "ארגוני הנשים רוצים שנתיר להם כל מיני דברים. רבותי, לא לפחד! לא תגורו מפני איש, תהיו חזקים".

במהלך שיעורו של נשיא בית הדין הרבני הגדול והראשון לציון התייחס לראשונה לנושא ולהתקפות עליו בכנסת ומצד ארגוני הנשים ברמז לפרשיית הגט מצפת " אני הרגשתי את זה לפני כמה שבועות ציירו אותי כאילו אני מחמיר על איזה פסק שלא החמרתי כמעט כל הרבנים החמירו בדבר הזה דיברתי לשם שמים בלי נגיעות אישיות ועמדו וביזו אותי קיימתי בעצמי לא תגורו מפני איש. אני קורא לכל דייני ישראל אל תפחדו מארגוני הנשים, קיימו בעצמכם לא תגורו ותפסקו רק על פי ההלכה".

את הדברים אמר הראשון לציון במהלך כנס הדיינים השנתי לדייני בתי הדין הרבניים שהתקיים השבוע במלון כינר, בהשתתפות הרבנים הראשיים לישראל הגר"י יוסף והגר"ד לאו, יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני, שר הדתות הרב דוד אזולאי מנהל בתי הדין הרב שמעון יעקבי, זקן הדיינים הגאון רבי חגי איזירר, ראשי אבות בתי דין, אבות בתי דין, וכלל דייני בתי הדין הרבניים.

השארת תגובה