ככה עושים את זה: שורפים 600 קלוריות ב- 20 דקות

מכירים את התחושה הזאת באמצע אימון, שאתם מרגישים שעוד קפיצה אחת ואתם מתים? מסתבר שיש מי ששואפים להרגיש בדיוק ככה • שיעור כושר חדש, שצובר פופולריות מעבר לים זכה לכינוי "האימון הקטלני ביותר בעולם" • מה שחשוב לדעת על פציעות באימונים 

goflo | צילום: יח"צ
goflo | צילום: יח"צ

אז מה יש למומחים להגיד את זה? לירון פריהר, יזמית ישראלית אשר עומדת מאחורי הפיתוח של אחת משיטות האימון המובילות בעולם GOFLO.

מה את חושבת על סוגי האימון האלה?

"חושבת שאנשים שעושים את זה לעצמם, ומביאים את עצמם לקצה, אין להם מודעות לנזק הגופני שהם גורמים לגוף. אנשים, שיוצאים לפעילות, מבלי שיהיו כשירים לכך מבחינה ביו מכאנית ב-100% חשופים להתפתחות פציעות. יודעת, שאולי, הרבה אנשים חובבי קרוספיט אולי יכעסו, ולא יאהבו לשמוע את זה. אבל מבחינה מדעית, פעילות ספורטיבית, יוצרת עומס החוזר ומתגבר על הפרקים ועל המערכות, העצב, השריר והשלד. כל אדם, שמתחיל פעילות, מבלי שיהיה כשיר מבחינה ביומכנית ב-100% חשוף להתפתחות פציעות, לנזקי ניוון, והתפתחות של מגוון מחלות הפוגעות באיכות החיים וחלקן אפילו מקצרות חיים. וזה לא המטרה של אימון מבחינתי".

מה זה אימון נכון מבחינתך?

"אימון נכון, זה אימון אפקטיבי לפני הכל, שאפשרי לביצוע, ואפשרי להתמדה. כי אין דבר מתסכל יותר מאימונים שמובילים לפציעות. האימון המומלץ זה אימון מאוזן, עם עליה הדרגתית ברמות המאמץ על הגוף, תוך כדי דגש על טכניקה נכונה של ביצוע התרגילים. מאמינה באימונים אינטרווליים, שמשלבים גם עליות דופק, אבל מבוקרות, תוך כדי ששומרים על טווח הדופק של המתאמנים בין 70%-80% דופק. ההיגיון בזה, שכך ניתן להחזיק מעמד זמן יחסית ממושך והחלק היחסי של אספקת האנרגיה ממקור שומן גבוה יותר, מה שמוביל לפחות פציעות ויותר תוצאות בטווח הארוך".

איך יישמת את זה בשיטת אימון של הגו פלו שהיית שותפה בפיתוח שלה?

"שיטת האימון של גו פלו היא בדיוק ההפך מהשיטה של אימוני המוות, הדגש היה על ליצור אימון עם מינימום אפקט ביומכני שלילי על המפרקים. השילוב של קפיצי באנג'י, מוריד מהעומס של משקל הגוף בביצוע התרגילים, יש פחות עומס על המפרקים, במקביל אנחנו מגדילים את הטווח תנועה של השרירים, ועדיין מאפשרים למתאמנים לשרוף 600 קלוריות ב-20 דקות אימון אבל בצורה כיפית ומהנה, ועם פחות סיכוי להיפצע. מאמינה שלמתאמנים כיף, הם רואים תוצאות, ולא נפצעים, הם ממשיכים להגיע לאימון".

goflo-%d7%a6%d7%99%d7%9c%d7%95%d7%9d-%d7%99%d7%97%d7%a6-12

השארת תגובה